Liga Mistrzów. PSG jedną nogą w ćwierćfinale

Paris Saint-Germain pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 4:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla podopiecznych Laurenta Blanca strzelali: Zlatan Ibrahimović (dwie), Marco Veratti oraz Yohan Cabaye.

Bohaterem spotkania został Zlatan Ibrahimović, który dwukrotnie, w 39 oraz 42 minucie, wpisał się na listę strzelców. Dla reprezentanta Szwecji były to bramki numer 9 i 10 w obecnej edycji Ligi Mistrzów.

Pierwsze 45 minut gry przebiegało pod wyraźne dyktando przyjezdnych. Mistrzowie Francji w pełni kontrolowali sytuację na boisku, gospodarze tak naprawdę nie zagrozili bramce Salvatore Sirigu ani razu.

Zanim kibice na dobre nie rozsiedli się na trybunach, Bayer przegrywał już 0:1. Po stracie piłki w środku pola przez Simona Rolfesa dobrym podaniem Blaise Matuidiego obsłużył Marco Veratti. Rozgrywający PSG w sytuacji „sam na sam” nie dał najmniejszych szans Berndowi Leno. Bayer – PSG 0:1.

Kwadrans później mogło być już 2:0. Jednak strzał Ibrahimovicia wybił stojący na linii bramkowej defensor „Aptekarzy” Roberto Hilbert.

Co nie udało się Ibrahimoviciovi chwilę wcześniej udało się w 39 minucie. Szwed pewnie egzekwował „jedenastkę’ po rzekomym przewinieniu Emira Spahicia na Ezequielu Lavezzim i przewaga przyjezdnych wzrosła do dwóch bramek. Bayer – PSG 0:2.

W 42. minucie było już 3:0. Na listę strzelców ponownie wpisał się Ibrahimović, który znakomitym uderzeniem sprzed pola karnego, nie dał większych szans Leno. Bayer – PSG 0:3.

W drugiej części obraz gry nie uległ zmianie. Wyraźnie rozbici gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę. W 58 minucie za dwie żółte kartki boisko musiał opuścić Spahić.

Wynik spotkania na 4-0 ustalił w 88. minucie rezerwowy Yohan Cabaye, który fenomenalnym strzałem z dziesięciu metrów trafił w same okienko bramki strzeżonej przez Leno.

Pełne 90 minut na ławce rezerwowych Bayeru przesiedział reprezentant Polski Sebastian Boenisch.