Soczi 2014. Kolejny W(t)orek medalowy

Po jedenastym dniu olimpiady na czele klasyfikacji medalowej wciąż prowadzą Niemcy. Na drugie miejsce powróciła Norwegia, dzięki dubletowi w kombinacji norweskiej i złotej stopie Svendsena na finiszu biegu biathlonowego. Kolejny hat-trick medalowy Holendrów w łyżwiarstwie szybkim oraz wspaniałe piruety w snowboardzie i narciarstwie dowolnym. Zapraszam na podsumowanie wtorkowego dnia igrzysk w Soczi.

Drugie złoto dla Słowenki w narciarstwie alpejskim…Tina-Maze-sochi-2014
Po raz drugi na tegorocznych igrzyskach olimpijskich złoty medal zdobyła Tina Maze. Słowenka po pierwszym przejeździe była najlepsza z czasem 1.17,88. Po drugim zjeździe Maze utrzymała pozycję lidera a za jej plecami ze stratą 0,07 sek. uplasowała się Austriaczka, Anna Fenninger. Brązowy medal w slalom gigancie przypadł Niemce, Viktorii Rebensburg, która była najlepsza w drugim zjeździe. Karolina Chrapek zajęła 33 miejsce, a Gąsienica-Daniel zakończyła zawody na 32 pozycji.

Uszkodzone więzadło krzyżowe nie straszne Francuzowi…
podium-sochi-201Pierre Vaultier zdobył złoty medal w snowboardowym crossie podczas dzisiejszego finału, który pierwotnie zaplanowany był na wczoraj. Francuz dwa miesiące przed igrzyskami uszkodził prawe kolano. Dzisiaj występował ze stabilizatorem, bez którego występ byłby niemożliwy. Vaultier wygrał wszystkie przejazdy, ale dopiero na samym końcu wyprzedził Rosjanina Nikołaja Ołjunina i Amerykanina Alexa Deibolda. Maciej Jodko zakończył rywalizację na 25 miejscu a Mateusz Ligocki zajął 33 pozycję.

Norwegowie najlepsi w…kombinacji norweskiej
kombinacja-norweska-sochi-2014Po konkursie skoków na dużej skoczni oraz po biegu na 10 km złoty medal olimpijski w kombinacji norweskiej zdobył Joergen Graabak. Norweg wyprzedził swojego rodaka Magnusa Moana. Obaj świetnie pobiegli na dystansie 10 km przesuwając się kolejno z szóstego i siódmego miejsca. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Fabian Riessle. Jedyny Polak występujący w tej dyscyplinie Adam Cieślar zajął 37. miejsce.

Fotofinisz w biegu masowym…
biathlon-sochi-2014Emil Hegle Svendsen wywalczył dzisiaj złoty medal w biathlonowym biegu masowym na 15 kilometrów. Na ostatniej prostej trwała zażarta walka o pierwsze miejsce pomiędzy Norwegiem a Martinem Fourcade, który miał szanse na trzecie złoto w Soczi. Na finiszu obaj zawodnicy praktycznie w tym samym momencie przekroczyli linię mety. Fotofinisz wskazał jednak Svendsena, który pokonał Francuza o długość stopy. Ole Einar Bjoerndalen wypadł z pierwszej dziesiątki po czterech pudłach na ostatnim strzelaniu. Polacy nie startowali.

Maliszewska w ćwierćfinale short tracku!
Maliszewska-short-track-sochi-2014Patrycja Maliszewska zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym i dzięki temu wystąpi jutro w ćwierćfinale rywalizacji na 1000 m w short tracku. W dzisiejszym biegu sztafetowym na 3000 m kobiet najlepsze okazały się zawodniczki Korei Południowej wyprzedzając Kanadyjki oraz Włoszki. Początkowo na drugim miejscu były Chinki jednak decyzją komisji sędziowskiej zostały one zdyskwalifikowane.