Liga Europy. Legia walczy o kontynuowanie pucharowej przygody

Legia Warszawa powraca do zmagań na arenie międzynarodowej. Mistrzowie Polski zmierzą się dzisiaj z Ajaxem Amsterdam w 1/16 finału Ligi Europy.


Dzisiejsze spotkanie będzie dla Legionistów okazją do rewanżu za porażkę sprzed dwóch lat. Wojskowi zmierzyli się wtedy z Holendrami na tym samym etapie rywalizacji. Podopieczni Jacka Magiery są teraz jednak zespołem bardziej doświadczonym i pewnym swoich umiejętności.

Szkoleniowiec warszawskiej drużyny, Jacek Magiera, na przedmeczowej konferencji prasowej zadeklarował, że interesuje go jedynie zwycięstwo.

Nie po to graliśmy w Lidze Mistrzów i wygraliśmy ostatni mecz ze Sportingiem, aby dzisiaj kogokolwiek się obawiać. Nie. To dzisiaj jest dla nas dalej przygoda taka, którą chcemy kontynuować. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, zagrać dobry mecz i w tym dwumeczu okazać się zespołem lepszym – mówił szkoleniowiec ekipy mistrza Polski.

Trener ekipy z Warszawy podkreślał, że w starciu z Ajaxem ma zaprocentować doświadczenie zdobyte w Lidze Mistrzów.

Nasza rola na pewno będzie taka, by wykorzystać to doświadczanie zebrane w Lidze Mistrzów. Mamy piłkarzy, którzy potrafią utrzymać się przy piłce, potrafią wygrać pojedynek jeden na jednego, oddać strzał na bramkę. Potrafimy być zespołem zarówno w ataku jak i obronie – akcentował Jacek Magiera.

Pewny swoich umiejętności i formy kolegów z zespołu jest także Arkadiusz Malarz. Bramkarz Legii ma nadzieję na wypracowanie sporej zaliczki przed rewanżem.

Wierzę w to, że nasza drużyna zagra tak, że Ajax nie będzie miał tylu sytuacji, ile miał w lidze i to my zapewnimy sobie zwycięstwo i pojedziemy na drugą połowę do Amsterdamu z dobrą zaliczką – mówił bramkarz Arkadiusz Malarz.

Legioniści zapowiadają, że w wiosennej kampanii w Lidze Europy chcą osiągnąć jak najwięcej. W każdym kolejnym meczu będą dawali z siebie wszystko, by jak najdłużej pozostać w grze o prestiżowe trofeum.

Jesteśmy w tym miejscu, w którym chcieliśmy być w grudniu zeszłego roku, cieszymy się i chcemy, żeby ta nasza przygoda trwała – zapewnił trener mistrzów Polski.

Słowa trenera już za kilkanaście godzin zweryfikuje boisko. Spotkanie na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej rozpocznie się o godzinie 21:05.

Sport.RIRM

drukuj