Liga Mistrzów. Bayern lepszy od PSG w finale! Zadecydował gol Comana

Bayern Monachium króluje w Europie! Zespół Hansiego Flicka pokonał Paris Saint-Germain 1:0 i po raz szósty w historii wygrał Ligę Mistrzów. Jedynego gola w finałowym spotkaniu strzelił Kingsley Coman.

Początek meczu upłynął pod nieznaczne dyktando ekipy ze stolicy Francji. W 18. minucie podopieczni Thomasa Tuchela mogli udokumentować swoją przewagę w możliwie najlepszy dla siebie sposób, ale Manuel Neuer w kapitalnym stylu zatrzymał uderzenie Neymara z siedmiu metrów.

Z czasem spotkanie się wyrównało. Bayern coraz śmielej poczynał sobie na boisku, a w 22. minucie centymetry dzieliły ich od szczęścia. Piłka po strzale Roberta Lewandowskiego z trudnej pozycji trafiła jednak w słupek. Gdyby wpadła do siatki, Keylor Navas nie miałby nic do powiedzenia.

Chwilę później snajper „Bawarczyków” po raz kolejny przypomniał o sobie w polu karnym rywali. Tym razem kapitan reprezentacji Polski „główkował” z pięciu metrów, ale pewnie między słupkami interweniował golkiper paryżan.

Mistrzom Francji z trudem przychodziło skonstruowanie groźnej i składnej akcji pod bramką monachijczyków. Tuż przed przerwą w końcu się udało, gdy będący znajdujący się na dogodnej pozycji Kylian Mbappe uderzył z dziesięciu metrów. Zrobił to jednak na tyle słabo, że Manuel Neuer nie miał problemów ze schwytaniem futbolówki.

Druga połowa meczu należała do zespołu Hansiego Flicka. 30-krotni mistrzowie Niemiec dopięli swego w 59. minucie. Wówczas Joshua Kimmich popisał się idealną wrzutką sprzed pola karnego, a nadbiegający Kingsley Coman strzałem głową w kierunku dalszego słupka pokonał bezradnie interweniującego Keylora Navasa.

PSG po straconej bramce przystąpiło do ofensywy. W 70. minucie zmarnowało znakomitą sytuację na doprowadzenie do remisu. Próbę Marquinhosa z najbliższej odległości wybronił bowiem Manuel Neuer. Na więcej drużynę Thomasa Tuchela nie było już stać. Ekipa ze stolicy Bawarii kontrolowała przebieg wydarzeń i ostatecznie zasłużenie zwyciężyła 1:0.

Bayern tym samym po raz szósty w historii wygrał Champions League. Sezon 2019/2020 bezwzględnie należał do nich. Podopieczni Hansiego Flicka – oprócz triumfu w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie – wywalczyli również mistrzostwo oraz Puchar Niemiec.