Piłka nożna. Hat-trick Krzysztofa Piątka w lidze tureckiej, strzelił również Adam Buksa

Krzysztof Piątek zdobył trzy bramki dla Basaksehiru w meczu ligi tureckiej przeciwko Konyasporowi. Hat trick polskiego napastnika zapewnił jego drużynie cenne ligowe zwycięstwo. 28-latek w bieżącym sezonie Süper Lig zdobył już 10 goli. Taki sam dorobek ma Adam Buksa, który w ostatniej ligowej kolejce zdobył bramkę dla Antalyasporu w starciu z Sivassporem.

Krzysztof Piątek w ostatnich tygodniach wykazuje wysoką skuteczność strzelecką w barwach Basaksehiru. Po raz kolejny udowodnił to w meczu przeciwko Konyasporowi. Pierwszą bramkę polski napastnik zdobył w 67. minucie, skutecznie egzekwując rzut karny. W 79. minucie 28-latek dorzucił drugie trafienie, efektownym szczupakiem finalizując centrę z prawej strony boiska. Piątek skompletował hat tricka w doliczonym czasie gry, strzelając w kierunku drugiego słupka z prawej strony pola karnego. Trzy gole polskiego snajpera zapewniły komplet punktów Basaksehirowi, który przegrywał już w tym spotkaniu 0:2. 27-krotny reprezentant Polski w bieżącym sezonie Süper Lig ma na koncie 10 trafień.

Po raz dziesiąty w lidze tureckiej w sezonie 2023/2024 na listę strzelców wpisał się również Adam Buksa. 27-latek zdobył gola dla Antylyasporu w meczu przeciwko Sivassporowi. Polski napastnik zdobył gola w 28 minucie spotkania, skutecznie wykonując rzut karny, czym pomógł swojemu zespołowi w zainkasowaniu trzech punktów.