Giggs zaczyna od zwycięstwa, United lepsi od Norwich!

Manchester United pokonał na Old Trafford Norwich 4:0 w meczu 36. kolejki Premier League. Bramki dla gospodarzy zdobyli Wayne Rooney i Juan Mata. Drużyną z ławki trenerskiej dowodził dziś Ryan Giggs, który zastąpił zwolnionego Davida Moyesa.

Ostatnich ligowych spotkań oba zespoły nie mogły zaliczyć do udanych. „Czerwone Diabły” przegrały na Goodison Park z Evertonem 0:2. Norwich uległo walczącemu o tytuł Liverpoolowi. Po zwolnieniu Davida Moyesa tymczasowym szkoleniowcem piłkarzy z czerwonej części Manchesteru został Ryan Giggs. Dziś Walijczyk po raz pierwszy poprowadził drużynę w oficjalnym meczu.

Gospodarze rozpoczęli bardzo ofensywnie. W 14. minucie po silnym uderzeniu Welbecka Norwich uratował John Ruddy. Następne minuty nie przyniosły wspaniałego piłkarskiego widowiska. Gra się uspokoiła, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Wynik uległ zmianie na 5 minut przed końcem pierwszej połowy. W polu karnym za koszulkę przytrzymywany był Welbeck, a jedenastkę na gola zamienił Wayne Rooney.

W drugiej odsłonie Manchester wypunktował swojego dzisiejszego rywala. Najpierw świetnie przymierzył Rooney, który strzałem z dystansu wyprowadził United na dwubramkowe prowadzenie. Istotna dla losów spotkania miała decyzja Ryana Giggsa z 60. minuty. Walijczyk w miejsce Welbecka wpuścił na boisko Juana Mate. Hiszpan odwdzięczył się niemal natychmiastowo, podwyższając wynik na 3:0. Po kolejnych 10. minutach Mata mógł pochwalić się swoim drugim trafieniem. Tym razem asystą popisał się Antonio Valencia. W końcówce o honorowego gola postanowili zawalczyć goście. Najpierw minimalnie pomylił się Elmander. Później po strzale Bradleya Johnsona wspaniałą interwencją zachwycił David de Gea. W 89. minucie było bliżej niż kiedykolwiek wcześniej. Po uderzeniu Olssona zza pola karnego piłka odbiła się od jednego z graczy Manchesteru i trafiła w poprzeczkę.

„Czerwone Diabły” pokonały ostatecznie Norwich 4:0. Podopieczni Ryana Giggsa zajmują aktualnie siódme miejsce w ligowej tabeli, mając już tylko matematyczne szanse na występ w europejskich pucharach.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach Everton uległ po dwóch samobójczych golach Southampton 0:2. Wyjazdowe zwycięstwo odniósł także Tottenham, który po bramce Rose’a pokonał Stoke.

Manchester United – Norwich 4:0 (1:0)