fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Przed MŚ 2018. Korea Południowa kolejnym rywalem Polaków

27 marca Polska rozegra towarzyskie spotkanie z Koreą Południową. Pojedynek odbędzie się na Stadionie Śląskim. Początek o godz. 20:45.


O tym, że Koreańczycy będą rywalami podopiecznych Adama Nawałki, mówi się od dawna. W fazie grupowej mistrzostw świata naprzeciwko biało-czerwonych stanie Japonia, dlatego przeciwnik z Azji był celem Polskiego Związku Piłki Nożnej i samych zawodników. Reprezentacja, która na Euro we Francji dotarła do ćwierćfinału, rzadko mogła mierzyć się ostatnio z drużynami spoza Starego Kontynentu.

Miejsce widowiska nie będzie przypadkowe. Nowy obiekt w Chorzowie wcześniej wpisał się złotymi zgłoskami w historię polskiego futbolu. Pożegnanie miał jednak dość smutne, a to za sprawą reprezentacji Słowacji. Porażkę Polaków 0:1 w 2009 roku oglądało wtedy ok. 4 tys. kibiców.

Korea Południa jest trzecim potwierdzonym rywalem biało-czerwonych w ich drodze na mundial. Pewny jest już termin spotkania z Nigerią (23 marca) i Litwą (12 czerwca). Wciąż nie wiemy, z kim zespół Adama Nawałki zmierzy się 8 czerwca. Kierunek poszukiwań wydaje się być jednak oczywisty – Ameryka Południowa. W fazie grupowej Polakom przyjdzie mierzyć się przecież z Kolumbią.

Sport.RIRM

drukuj