Bundesliga. Bayern ponownie liderem, gładka wygrana z Leverkusen

W czwartek zarówno Bayern Monachium, jak i Bayer Leverkusen poznali rywali w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dzisiaj oba zespoły stanęły naprzeciw siebie i mimo obecności w elitarnych rozgrywkach jednych i drugich dzieli różnica klas. Bawarczycy gładko wygrali 3:0, po dwóch golach Thomasa Muellera i jednym Arjena Robbena.

Mecz rozpoczął się spokojnie, ale z czasem przewaga gospodarzy rosła. Wynik spotkania w 26. minucie otworzył, rozgrywający swoje dwusetne spotkanie w barwach Bayernu, Thomas Mueller, który wykończył dobrą akcję Douglasa Costy. Po przerwie Niemiec dołożył jeszcze gola z rzutu karnego, a wynik meczu ustalił Arjen Robben. Skrzydłowy mistrzów Niemiec, podobnie jak jego jego kolega z zespołu, na bramkę zamienił jedenastkę. Obie – najpierw faulem, potem zagraniem ręką – sprokurował Roberto Hilbert. Bayern przewodzi stawce Bundesligi z kompletem zwycięstw, natomiast Aptekarze zajmują 6. pozycję w ligowej tabeli.