Piłka nożna. Luka Modrić ze Złotą Piłką

Luka Modrić zwycięzcą plebiscytu „France Football” na najlepszego zawodnika 2018 roku. W głosowaniu wyprzedził Cristiano Ronaldo i Antoine’a Griezmanna.

Modrić ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Po wygranej w Lidze Mistrzów z Realem Madryt sięgnął też po sensacyjny sukces z reprezentacją swojego kraju. Chorwacja dotarła do finału mundialu, w którym uległa reprezentacji Francji.

Dlatego decyzja 180 dziennikarzy sportowych nie mogła być inna. Modrić wygrał plebiscyt przed Portugalczykiem Cristiano Ronaldo i Francuzem Antoinem Griezmannem. Czwarty był mistrz świata i napastnik PSG Kylian Mbappe, którego dodatkowo „France Football” okrzyknęło najlepszym graczem do 21. roku życia.

Na piątek pozycji uplasował się Lionel Messi. Szósty był Egipcjanin Mohamed Salah. Wśród 30 finalistów nie było żadnego Polaka.