Ligue 1. Wielki hit na remis

AS Monaco zremisowało przed własną publicznością z Paris Saint-Germain 1:1 w szlagierze 24 kolejki francuskiej Ligue 1. Po tym spotkaniu podopieczni Laurenta Blanca pozostają na czele tabeli, z pięcioma oczkami przewagi nad dzisiejszym rywalem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Thiago Motte piłkę przedłużył Alex, a z najbliższej odległości bramkę zdobył Javier Pastore.

Podopieczni Claudio Ranieriego powinni wyrównać w 13 minucie. Wówczas przed świetną szansą na zdobycie gola stanął Emmanuel Riviere, lecz fatalnie skiksował przy próbie oddania strzału.

Pięć minut później mogło być już 2:0 dla gości, ale zamykający akcję na prawym słupku Zlatan Ibrahimović nieczysto trafił w piłkę, marnując 100% sytuację.

Do końca pierwszej części gry wynik nie uległ zmianie. Drugą połowę meczu Monaco rozpoczęło z jedną zmianą w składzie – Lucasa Ocamposa na lewym skrzydle zastąpił Feoffrey Kondogbia.

W 64 minucie na placu gry pojawił się debiutujący w ekipie gospodarzy Dymitar Berbatów. Bułgar przybył do klubu w ramach półrocznego wypożyczenia z angielskiego Fulham.

Na kwadrans przed końcem Monaco wyrównało. Po wrzutce Fabinho z prawego skrzydła fatalnie interweniował stoper gości Thiago Silva, który skierował piłkę do własnej bramki obok bezradnego Sirigu.

Gdy wydawało się, że już do końca meczu niewiele się wydarzy, przed wielką szansą na wygraną stanęli w doliczonym czasie gry piłkarze Laurenta Blanca.
W doskonałej sytuacji znalazł się Ibrahimović, ale znakomitą interwencją przy strzale Szweda popisał się Sirigu.

Po tym spotkaniu PSG nadal ma pięć punktów przewagi nad AS Monaco.

Monaco – PSG 1:1