Primera Division. Wymarzony debiut Zidane’a, znakomity mecz Krychowiaka

Od mocnego uderzenia swoją trenerską przygodę z Realem Madryt rozpoczął Zinedine Zidane. Królewscy pod wodzą Francuza rozbili Deportivo La Coruna aż 5:0. Znakomite zawody w barwach Sevilli rozegrał Grzegorz Krychowiak (2:0 z Athletic Bilbao). Zwycięstwo odniosły także Barcelona (4:0 z Granadą) i Atletico Madryt (2:0 z Celtą Vigo).

REAL BETIS VS SEVILLA FCGrzegorz Krychowiak poprowadził swój zespół do zwycięstwa w starciu z Athletic Bilbao. Choć Krycha nie zdobył bramki – dwa trafienia zaliczył Kevin Gameiro – i nie zaliczył asysty to swoją postawą na boisku udowodnił, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji. Polak dzielił i rządził w środku pola. Odbierał piłki, przerywał, kreował akcje i nie szczędził sił w starciach z rywalami. Za swoją postawę został oceniony przez whoscored.com wyżej niż zdobywca dwóch goli – Gameiro.

Kolejne zwycięstwo odniosła Barcelona. Katalończycy zmierzyli się z Granadą, która walczy o utrzymanie. Strzelanie szybko rozpoczął Lionel Messi, który w 14. minucie miał na swoim koncie już dwie bramki. Po przerwie Argentyńczyk skompletował hat-tricka, a jedno trafienie dołożył Neymar (4:0). Podopieczni Luisa Enrique zajmują 2. miejsce, dwa oczka za Atletico, ale mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

Real Madrid vs Deportivo CorunaDebiuty nigdy nie są łatwe, ale Zinedine Zidane poradził sobie w swoim wyśmienicie. Jego zespół od początku sprawiał wrażenie zmotywowanego i głodnego goli. Już w 15. minucie prowadzenie Królewskim dał Karim Benzema, który zmienił tor lotu piłki po strzale Sergio Ramosa i pokonał zaskoczonego Germana Luxa. Jeszcze przed przerwą na 2:0 strzałem głową po dośrodkowaniu Daniego Carvajala podwyższył Gareth Bale, który po zmianie stron dołożył kolejne dwa trafienia, kompletując hat-tricka. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Benzema (5:0) Real plasuje się na 3. pozycji ze stratą czterech punktów do lokalnego rywala – Atletico.

Atletico Madryt utrzymało się na fotelu lidera po wygranej z Celtą Vigo (2:0). Piłkarze Diego Simeone, dzięki trafieniom Antoine’a Griezmanna i Yannicka Carrasco, zdobyli trzy punkty i nadal przewodzą stawce w wyścigu po mistrzostwo kraju.