fot. PAP/EPA

Soczi 2014. Podsumowanie drugiego dnia igrzysk

Pierwsze złoto dla Polski. Kamil Stoch wygrał dzisiejszy konkurs skoków narciarskich na średniej skoczni w Soczi. W biathlonowym sprincie kobiet najlepsza okazała się Słowaczka Anastasiya Kuzmina. Na 7. pozycji rywalizację ukończyła Weronika Nowakowska – Ziemniak. Dominację w łyżwiarstwie szybkim potwierdzili Holendrzy. Irene Wust zwyciężyła na dystansie 3000 m. Katarzyna Bachleda – Curuś została zdyskwalifikowana.

Miażdżąca przewaga Stocha…Kamil-Stoch1
Po dwóch najdalszych skokach Kamil Stoch sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijskich. Polak zdeklasował rywali. Drugi Peter Prevc stracił do naszego reprezentanta 12,7 pkt. Brązowy medal zgarnął aktualny mistrz świata ze średniej skoczni Andres Bardal. Stoch prowadził już po pierwszej serii. W niej poszybował na odległość 105,5 m. W drugiej próbie Polak potwierdził klasę i doleciał do 103,5 m. Na 7. miejscu uplasował się Maciej Kot. Jan Ziobro był 13.

KuzminaPolki przyzwoicie, ale bez sensacji…
W rywalizacji biathlonistek najlepsza okazała się Anastasiya Kuzmina. Słowaczka o niespełna 20 s wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Olgę Wyłuchinę. Brąz dla Ukrainki Vity Semerenko. Do biegu pościgowego zakwalifikowały się cztery Polki. W dziesiątce zmieściła się tylko jedna – Weronika Nowakowska-Ziemniak. Na 21. miejscu uplasowała się Monika Hojnisz. 33. była Krystyna Pałka, a 40. Magdalena Gwizdoń.

Kolejne medale weteranów…Loch
Felix Loch wygrał olimpijską rywalizację saneczkarzy. Niemiec o prawie 0,5 s wyprzedził 42 – letniego Rosjanina Alberta Demczenkę. Dla reprezentanta gospodarzy tegoroczne igrzyska są siódmymi w karierze. Brązowy medal padł łupem Armina Zoeggelera. To szósty medal włoskiego saneczkarza w historii jego startów na olimpiadzie. Zoeggeler medale zdobywa nieprzerwanie od 1994 roku, kiedy to wywalczył brązowy medal w Lillehammer. Pierwszy raz triumfował w 2002 roku w Salt Lake City.

WustHolendrzy poza zasięgiem…
Po wczorajszym złocie Svena Kramera kolejny medal dla Holandii wywalczyła Irene Wust. Druga ze stratą 1,61 s była Czeszka Martina Sablikova. Trzecie miejsce przypadło reprezentantce gospodarzy Oldze Grał. W dziesiątce zabrakło miejsca dla Polek. Najlepsza z naszych łyżwiarek Natalia Czerwonka była 16. Dwie lokaty za nią uplasowała się Luiza Złotkowska. Katarzyna Bachleda-Curuś została zdyskwalifikowana.

Rosyjski triumf drużynowy…Łyżwiarstwo-figurowe
W rozgrywanym po raz pierwszy konkursie drużynowym w łyżwiarstwie figurowym najlepsi okazali się gospodarze igrzysk. Rosjanie wyprzedzili Kanadyjczyków i Amerykanów. Na całość rywalizacji składały się programy krótki i dowolny solistów i solistek oraz par sportowych i tanecznych. To pierwsze złoto Rosjan na tegorocznych igrzyskach.

Wyniki dzisiejszych finałów:

Skoki narciarskie – średnia skocznia
1. Kamil Stoch (Polska)
2. Peter Prevc (Słowenia)
3. Anders Bardal (Norwegia)

Snowboard – Slopestyle kobiet
1. Jamie Anderson (USA)
2. Enni Rukajarvi (Finlandia)
3. Jenny Jones (Wielka Brytania)

Narciarstwo alpejskie – zjazd mężczyzn
1. Matthias Mayer (Austria)
2. Christof Innerhofer (Włochy)
3. Kjetil Jansrud (Norwegia)

Bieg łączony na 15 km mężczyzn
1. Dario Cologna (Szwajcaria)
2. Marcus Hellner (Szwecja)
3. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)

Łyżwiarstwo szybkie – 3000 m kobiet
1. Irene Wust (Holandia)
2. Martina Sablikova (Czechy)
3. Olga Graf (Rosja)

Biathlon – sprint kobiet
1. Anastasiya Kuzmina (Słowacja)
2. Olga Wyłuchina (Rosja)
3. Vita Semerenko (Ukraina)

Saneczkarstwo – jedynki mężczyzn
1. Felix Loch (Niemcy)
2. Albert Demczenko (Rosja)
3. Armin Zoeggeler (Włochy)

Łyżwiarstwo figurowe – drużynowo
1. Rosja
2. Kanada
3. Stany Zjednoczone

Sport/RIRM

FormatFactoryklasyfikacja medalowa

Kliknij, aby powiększyć

drukuj