Soczi 2014: Podsumowanie szóstego dnia igrzysk

Co zapamiętają polscy kibice? Złoto Justyny Kowalczyk na 10 km stylem klasycznym, wysokie lokaty Kamila Stocha na treningach oraz ósme miejsce Polaków w saneczkarskiej sztafecie. W biathlonie kolejny triumf zanotował Martin Fourcade. Najszybszą łyżwiarką na dystansie 1000 m okazała się Chinka Hong Zhang. W rozgrywanym od wczoraj turnieju hokeja pewne zwycięstwa zaliczyły reprezentacje Rosji, Kanady, USA i Finlandii.

Pokazać klasę w obliczu krytyki…Justyna-Kowalczyk-2-sochi-2014
Justyna Kowalczyk wywalczyła złoty medal na 10 km stylem klasycznym. Polka wyprzedziła Charlotte Kallę i Therese Johaug. Na piątym miejscu rywalizację ukończyła Marit Bjoergen. Biegnąca ze złamaną kością śródstopia Polka zdeklasowała rywalki. Nad drugą Szwedką wypracowała prawie 20 sekund przewagi. Dwukrotna mistrzyni olimpijska zamknęła usta krytykom i obserwatorom sportu. Kowalczyk wygrała, mimo że po raz kolejny biegła na środkach przeciwbólowych. W kontuzję naszej zawodniczki nie wierzą norwescy dziennikarze, którzy podważają wiarygodność opublikowanego przez nią zdjęcia rentgenowskiego stopy.

KAmil-Stoch-sochi-2014Stoch utrzymuje wysoką formę…
Podczas trzech rozegranych dzisiaj serii treningowych przed konkursem skoków na dużej skoczni z pierwszej trójki ani razu nie wypadł Kamil Stoch. Najdalej Polak pofrunął podczas pierwszej próby. Wylądował na 136 m, dzięki czemu wygrał przed Japończykiem Noriakim Kasaim i Szwajcarem Simonem Ammanem. Na drugim treningu najlepszy okazał się Severin Freund. Niemiec doleciał do 135,5 m. Drugi Kamil Stoch stracił do niego 1,8 pkt. Trzecią serię z dużą przewagą nad rywalami wygrał Peter Prevc. Mistrz olimpijski ze średniej skoczni tym razem był trzeci po skoku na odległość 133,5 m.

Fourcade zbiera kolejne trofea…biathlon-mężczyzn-sochi-2014
Martin Fourcade zdobył złoty medal w biegu biathlonowym na 20 km mężczyzn. 12 sekund za Francuzem finiszował Niemiec Erik Lesser. Brązowy medal padł łupem reprezentanta gospodarzy Jewgienija Garaniczewa. Po słabym strzelaniu w dziesiątce nie znalazł się Ole Einar Bjoerndalen. Dopiero 7. był jego rodak Emil Hegle Svendsen. Polacy po raz kolejny spisali się słabo. Łukasz Szczurek pomimo jednego pudła na strzelnicy do mety dobiegł na 51. miejscu. 77. pozycję zajął Krzysztof Pływaczyk.

chinka-łyżwiarstwo-sochi-2014Pekin 2014! Nie… to Soczi…
Chinka Hong Zhang zdobyła złoty medal w łyżwiarskie szybkim na dystansie 1000 m. Pozostałe medale padły łupem Holenderek. Drugie miejsce zajęła Ireen Wuset, trzecia była Margot Boer. Odległe lokaty zajęły reprezentantki Polski. 23. Natalia Czerwonka straciła do zwyciężczyni prawie 4 sekundy. 29. pozycję zajęła Luiza Złotkowska. Z rywalizacji wycofała się nasza najlepsza panczenistka Katarzyna Bachleda-Curuś.