Soczi 2014. Biegi narciarskie: Drugie złoto Cologny

Dario Cologna zdobył złoty medal w biegu na 15 kilometrów techniką klasyczną. Tuż za plecami złotego Szwajcara uplasowali się dwaj Szwedzi Olsson i Richardsson. Najlepszym z Polaków Maciej Kreczmer zajął 29 miejsce.

Po wczorajszym wspaniałym biegu pań na 10 km techniką klasyczną dziś przyszedł czas na mężczyzn. W gronie faworytów do złota olimpijskiego był Szwed Olsson oraz Dario Cologna reprezentujący barwy Szwajcarii.

W biegu na 15 km techniką klasyczną wystąpiło czterech Polaków: Sebastian Gazurek, Maciej Kreczmer, Maciej Staręga i Paweł Klisz. Poza Kreczmerem, reszta naszych zawodników uplasowała się na miejscach w szóstej dziesiątce.

Na pierwszym pomiarze czasowym (2,2 km) prowadzenie objął Niskanen. Drugi był Olsson, a  dopiero na piątym miejscu Cologna. Fin prowadzenie utrzymał aż do ósmego kilometra. Wtedy jednak zmienił go znakomity Szwajcar, który na tym pomiarze był lepszy od Fina. Na trzecim miejscu po ósmym kilometrze był Johan Olsson.

Na kolejnych pomiarach Cologna poprawiał swój czas i 600 metrów przed metą było pewne, że zdobędzie złoty medal. Szwajcar pokusił się jeszcze o sprinterski finisz wraz z Olssonem i z najlepszym czasem wpadł na metę. Drugi był Szwed, a na trzecim miejscu  utrzymywał się Niskanen. Fin został jednak wyprzedzony przez bardzo dobrze biegnącego reprezentanta trzech koron Daniela Richardsona.