Liga Konferencji. Śląsk Wrocław przypieczętował awans do kolejnej rundy

Śląsk Wrocław w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. W meczu rewanżowym z estońskim Paide Linnameeskond wrocławianie zwyciężyli 2:0 po trafieniach Patryka Janasika i Victora Garcii.

Śląsk przed tygodniem wygrał w Estonii 2:1 i do rewanżu na własnym stadionie przystępował z niewielką zaliczką. Rzeczą, którą mogła martwić trenera zespołu, Jacka Magierę, mógł być brak skuteczności piłkarzy.

Od początku meczu rewanżowego gospodarze starali się prowadzić grę, jednak często brakowało dokładności w rozegraniu. W 22. minucie Śląsk miał jednak bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki. Eric Exposito przegrał jednak pojedynek z bramkarzem drużyny z Estonii. Kolejne minuty to dalsza przewaga podopiecznych Jacka Magiery, jednak nadal utrzymywał się wynik 0:0. Ten stan rzeczy trwał do 41. minuty. Wówczas Exposito otrzymał podanie w pole karne, obrócił się z piłką, a z zachowania Hiszpana skorzystał Patryk Janasik, który płaskim strzałem wyprowadził wrocławian na prowadzenie.

W 53. minucie o szczęściu mogła mówić ekipa Paide. Po uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Victora Garcii futbolówka odbiła się do słupka. Hiszpański wahadłowy gospodarzy większą skutecznością wykazał się w 66. minucie, umieszczając piłkę w siatce z kilku metrów po zagraniu Waldemara Soboty. W końcówce z błędu bramkarza miejscowych Michała Szromnika mogli skorzystać Estończycy, jednak skutecznym blokiem przed linią ramkową popisał się Fabian Piasecki. Rezerwowy Śląska w doliczonym czasie gry mógł podwyższyć prowadzenie swojej drużyny, jednak dwukrotnie w jednej akcji został powstrzymany przez defensorów gości.

Rywalem Śląska w II rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy będzie Ararat Erewań. Pierwsze spotkanie tych drużyn zostanie rozegrane 22 lipca w Armenii.