Bundesliga. Ważna wygrana Herthy, 7. gol Piątka w sezonie

Hertha BSC wykonała ważny krok w stronę pozostania w Bundeslidze. Drużyna ze stolicy Niemiec pewnie pokonała na własnym terenie SC Freiburg 3:0, a wynik meczu otworzył Krzysztof Piątek.

Hertha BSC – SC Freiburg 3:0 (2:0)
Krzysztof Piątek 13′ Peter Pekarik 22′ Nemanja Radonjić 85′

Reprezentant Polski błysnął formą w 13. minucie spotkania. Wówczas dopadł do piłki po strzale z dystansu Jordana Torunarighi i uderzeniem z ostrego kąta pokonał Floriana Muellera.

Dla Krzysztofa Piątka było to tym samym siódme trafienie (oraz pierwsze od równo dwóch miesięcy) w obecnym sezonie Bundesligi. Dokonał tego w trzydziestu występach.

Były zawodnik AC Milan przebywał na boisku do 62. minuty, kiedy zastąpił go Jhon Cordoba. Hertha ostatecznie wygrała z SC Freiburg 3:0, a na listę strzelców wpisali się również Peter Pekarik i Nemanja Radonjić.

W efekcie podopieczni Pala Dardaia zanotowali piąty ligowy mecz z rzędu bez porażki. Komplet punktów pozwolił „Starej Damie” awansować na 14. miejsce w tabeli. Ekipa z Berlina uzbierała tyle samo „oczek”, co znajdująca się w strefie barażowej Arminia Bielefeld, ale rozegrała jedno spotkanie mniej od beniaminka.