Ekstraklasa. Mizerna gra i bezbramkowy remis przy Kałuży

Trwa kryzys Cracovii i Legii. Obie drużyny nie prezentują się ostatnio najlepiej, a w bezpośrednim starciu nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, a nawet strzelić gola.


Oba zespoły nie prezentują się w tym sezonie najlepiej. Bezpośrednie starcie mogło być okazją dla jednej z nich, by nieco poprawić morale. Żadna z ekip nie wykorzystała jednak szansy.

Szybko, bo już w 12. minucie sytuację Legii skomplikował Michał Pazdan. Obrońca Wojskowych faulował wybiegającego na czystą pozycję Airama Cabrerę i arbiter bez wahania odesłał go do szatni. Sytuacja nie wpłynęła jednak pozytywnie na grę Cracovii. Warszawianie w dalszym ciągu grali z miejscowymi jak równy z równym. Na murawie trwał spory impas, bo żadna z drużyn nie była w stanie oddać choćby jednego naprawdę groźnego strzału.

Po zmianie stron nie zmieniło się zbyt wiele. Piłkarze w dalszym ciągu nie potrafili rozegrać kilku składnych akcji. Przechwyty po kolejnych niecelnych podaniach, mogących być idealną szansą na kontrę, były koncertowo marnowane. Mistrzowie Polski mogli wygrać w końcówce, ale Michał Kucharczyk źle trafił w piłkę i Maciej Gostomski nie miał problemów z jej zatrzymaniem.

Cracovia nie wygrała jeszcze w tym sezonie. Pasy, z trzema punktami na koncie, plasują się na ostatnim miejscu w tabeli. Legia, z dorobkiem jedenastu oczek, zajmuje ósmą lokatę.

***

Cracovia Legia Warszawa 0:0

Cracovia: Maciej Gostomski – Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak – Diego Ferraresso, Janusz Gol, Milan Dimun (70′ Jakub Serafin), Javi Hernandez, Sierdier Sierdierow (62′ Sebastian Strózik) – Airam Cabrera (77′ Mateusz Wdowiak)

Legia: Radosław Cierzniak – Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Adam Hlousek – Sebastian Szymański (71′ Michał Kucharczyk), Cafu, Domagoj Antolić, Dominik Nagy – Jose Kante (16′ Mateusz Wieteska), Carlitos (81′ Cristian Pasquato)

Żółte kartki: Milan Dimun, Javi Hernandez, Cornel Rapa (Cracovia) oraz Dominik Nagy, Paweł Stolarski, Domagoj Antolić (Legia)

Czerwona kartka: Michał Pazdan 12’(Legia)

Sport.RIRM

drukuj