Ekstraklasa. Cracovia zdobyła twierdzę Lubin

Cracovia wydostała się ze strefy spadkowej. Podopieczni Michała Probierza pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1 w spotkaniu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. To już piąty ligowy mecz z rzędu drużyny z Małopolski bez porażki.

Tabela Ekstraklasy jest w bieżącym sezonie na tyle płaska, że zwycięstwo mogło dać Zagłębiu awans z siódmej pozycji na podium. Na drodze Miedziowych stanęła Cracovia. Podopieczni Michała Probierza nie spisywali się dotąd zbyt dobrze, zajmując przed dzisiejszym starciem miejsce w strefie spadkowej.

Już w 4. minucie prowadzenie gościom mógł dać Javi Hernandez. W pole karne dokładnie dograł Piotr Malarczyk, ale Hiszpan przymierzył koszmarnie. Po kilkunastu minutach Hernandez odwdzięczył się równie dobrym podaniem do Malarczyka. Ten strzelił lepiej, jednak na drodze stanął Martin Polacek. Chwilę później miejscowi objęli prowadzenie. Alan Czerwiński z łatwością ograł Lennarda Sowaha, następnie wstrzelił piłkę w polu karnym, a całą akcję bez problemu zamknął Patryk Tuszyński. Zawodnicy Piotra Stokowca z takiego stanu rzeczy nie cieszyli się jednak zbyt długo. Do remisu – w 34. minucie – doprowadził bowiem Javi Hernandez. Centrę Jakuba Wójcickiego przedłużył Miroslav Covilo, a Hiszpan uderzył z bliska nie do obrony.

Tuż po przerwie do siatki trafił Matic Fink. Słoweniec rozmontował obronę gospodarzy wraz z Krzysztofem Piątkiem i strzałem z półwoleja nie dał szans Polackowi. Kolejna faza spotkania nie obfitowała już w taką ilość emocji. Grzegorza Sandomierskiego przetestował jeszcze Jarosław Kubicki. Golkiper Pasów interweniował na raty, ale koniec końców udanie. W ostatnich fragmentach pokazał się także Jakub Świerczok, jednak przymierzył wprost w Sandomierskiego. Zagłębie nie miało pomysłu na skuteczne zagrożenie rywalom, co poskutkowało brakiem punktów w dzisiejszym meczu.

Cracovia, dzięki serii pięciu spotkań bez porażki w Ekstraklasie, wydostała się ze strefy spadkowej i z piętnastoma oczkami w dorobku plasuje się na czternastej lokacie w tabeli. Miedzowi z kolei ponieśli pierwszą ligową porażkę w trwającym sezonie przed własną publicznością. Ekipa Piotra Stokowca uzbierała do tej pory dwadzieścia trzy punkty, co daje jej siódme miejsce w stawce.