Ekstraklasa. Dobra pierwsza połowa i remis w Szczecinie

Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 na własnym stadionie z Koroną Kielce w 2. kolejce LOTTO Ekstraklasy. Na gola Dawida Korta odpowiedział Siergiej Pilipczuk. Piłkarze stworzyli dobre widowisko w pierwszej połowie, jednak po przerwie trudno było już o ciekawe akcje i sytuacje podbramkowe.

Pogoń Korona 2Obie drużyny przystąpiły w Szczecinie do walki o pierwszy w tym sezonie komplet punktów. W 1. kolejce Pogoń uległa 1:2 Wiśle Kraków, a kielczanie zostali rozgromieni 0:4 przez Zagłębie Lubin.

Jako pierwsi dobrą okazję stworzyli sobie Portowcy. Po rozegraniu rzutu wolnego z kilkunastu metrów minimalnie niecelnie przymierzył Jakub Czerwiński.W odpowiedzi kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Nabil Aankour. Marokańczyk obsłużył dokładnym zagraniem Vladislavsa Gabovsa, ale ten strzelił zbyt lekko, żeby zaskoczyć Jakuba Słowika. W 20. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Dawid Kort. Futbolówka poszybowała niemal w samo okienko bramki kielczan, a Michal Pesković mógł jedynie odprowadzić futbolówkę wzrokiem. Bliski doprowadzenia do wyrównania był Elhadji Pape Diaw. Senegalczyk główkował po centrze z rzutu rożnego, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. Złocisto-krwiści nie mieli dzisiaj szczęścia pod bramką rywali. Słowik niepotrzebnie wychodził z bramki, a sytuację próbował wykorzystać Łukasz Sekulski, który trafił zaledwie w słupek. W końcówce pierwszej połowy jeszcze raz wspaniałym przeglądem pola i dokładnym podaniem popisał się Aankour. 22-latek uruchomił Siergieja Pilipczuka, a ten przepchnął Ricardo Nunesa i płaskim strzałem tuż przy słupku doprowadził do remisu.

Pogoń Korona 3Druga część spotkania nie była tak intensywna, jak pierwsza. Piłkarzom brakowało dokładności w poczynaniach ofensywnych, czego efektem był brak klarownych sytuacji z obu stron. Zawodnicy przeczłapali całą połowę, którą najlepiej pozostawić bez komentarza…