LM. Remis na Old Trafford

Manchester United zremisował na Old Trafford z Bayernem Monachium 1:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Rewanż 9 kwietnia w stolicy Bawarii.

Bayern występował w roli faworyta – w Bundeslidze Bawarczycy na długo przed końcem rozgrywek zapewnili sobie tytuł mistrza Niemiec. Manchester z kolei w tym sezonie w lidze spisuje sie tragicznie – zajmuje dopiero 7 miejsce. Dla wielokrotnego mistrza Anglii awans do półfinału Ligi Mistrzów może być odzyskaniem dobrego imienia.

Już w 3 minucie piłka znalazła się w bramce strzeżonej przez Manuela Neuera. Sędzia jednak gola nie uznał – Welbeck przed oddaniem strzału za wysoko uniósł nogę. W 31 minucie fenomenalną interwencją popisał się De Gea, który po strzale Robbena na długi słupek kapitalnie zmienił tor lotu piłki i jednocześnie sparował ją na rzut rożny. Dziesięć minut później „okazję meczu” miał Danny Welbeck, Anglik stanął sam na sam z Neuerem jednak wśród wielu wariantów wybrał ten najgorszy – podciął piłkę. Neuer wyczuł jego intencje i nadal pozostał w tym meczu niepokonany.

W 58 minucie Czerwone Diabły wyszły na prowadzenie – Vidić wykorzystał dogranie Rooneya z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki. Dziesięć minut później Bayern odpowiedział strzałem Schweinsteingera tuż pod poprzeczkę. Świetną asystę przy tym golu zaliczył Mario Mandżukic. W ostatniej minucie z boiska wyleciał Schweinsteinger. Tym samym Niemiec w rewanżu nie zagra.

Do końca meczu wynik pozostał bez zmian. Manchester rozegrał niezłe spotkanie i nadal liczy się w walce o awans. Rewanż 9 kwietnia na Allianz Arena w Monachium.

Manchester United – Bayern Monachium 1:1 (0:0)

Nemanja Vidic (58) – Bastian Schweinsteiger (67).

Czerwona kartka – Schweinsteiger (90).

Manchester United: David de Gea – Phil Jones, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Alexander Buettner (74-Ashley Young) – Marouane Fellaini, Michael Carrick, Ryan Giggs (46-Shinji Kagawa) – Antonio Valencia, Wayne Rooney, Danny Welbeck (85-Javier Hernandez).

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Rafinha, Javi Martinez, Jerome Boateng, David Alaba – Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger – Arjen Robben, Toni Kroos (74-Mario Goetze), Franck Ribery – Thomas Mueller (63-Mario Mandzukic).