Ekstraklasa. Remis w Kielcach, Śląsk kończył w „dziesiątkę”

Korona Kielce zremisowała na własnym terenie ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu grupy spadkowej w ramach 31. kolejki Ekstraklasy. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania na gola Airama Lopeza Cabrery odpowiedział kilkanaście minut później Piotr Celeban. Goście kończyli w „dziesiątkę” po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Jacek Kiełb.

Od pierwszego gwizdka sędziego lekką przewagę uzyskali gospodarze, którzy już w 7. minucie mogli objąć prowadzenie. Uderzenie Siergieja Pilipczuka głową wylądowało jednak na poprzeczce bramki strzeżonej przez Mateusza Abramowicza. W kolejnych fragmentach meczu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a na następną dogodną sytuację poczekaliśmy do 35. minuty. Wtedy to Robert Pich z kilku metrów przymierzył w słupek.

Jacek Kie³b  sêdzia Bartosz FrankowskiTuż po przerwie z boiska wyleciał Jacek Kielb. Pomocnik Śląska uderzył przeciwnika łokciem, przez co ukarany został drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie, za sprawą Airama Lopeza Cabrery. Hiszpan wykorzystał fatalne zagranie Mateusza Abramowicza i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Zaskoczeni takim obrotem sprawy podopieczni Mariusza Rumaka szybko jednak się pozbierali, w efekcie czego w 66. Bence Mervo Dariusz Trelaminucie doprowadzili do remisu. Piotr Celeban wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i silnym strzałem zmusił do kapitulacji Dariusza Trelę. W ostatnich minutach wygraną mogli zapewnić sobie grający w osłabieniu goście, lecz w decydującym momencie Ryota Morioka został zablokowany przez jednego z piłkarzy rywali. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Remis sprawił, że Korona awansowała na 9. pozycję w ligowej tabeli, ale może ją stracić na rzecz Podbeskidzia Bielsko-Biała, Wisły Kraków bądź Jagiellonii Białystok. Śląsk natomiast jest 13. i po jutrzejszych meczach może spaść do strefy spadkowej.