Euro 2016. Oceny Polaków za mecz z Ukrainą

Spotkanie z Ukrainą, choć wygrane, było w wykonaniu naszej reprezentacji dotychczas najsłabszym meczem podczas Euro 2016. Adam Nawałka dał szansę pokazania się zmiennikom. Ci nie zawiedli, ale gra często toczyła się pod dyktando naszych wschodnich sąsiadów. Swoją kolejną szansę w białoczerwonych barwach zmarnował Piotr Zieliński, a po dobrym występie z Irlandią Północną, tym razem poniżej oczekiwań spisał się Bartosz Kapustka.


Łukasz Fabiański – 7

Group C Ukraine vs PolandNasi bramkarze, póki co, nie mają zbyt wiele pracy na tych mistrzostwach. „Fabian” pewnie wychodził do dośrodkowań, a i na linii spisał się bezbłędnie. W dużej mierze to dzięki naszemu golkiperowi kończymy fazę grupową bez straconego gola.


Thiago Cionek 6

Group C Ukraine vs PolandCzasami nie nadążał za Jewhenem Konoplianką, jednak skończyło się tylko na strachu. Nie przebierał w środkach i skupiał się na grze defensywnej. Mniej angażował się w ataku, co odróżnia go od Łukasza Piszczka. Usprawiedliwieniem może być to, że nie grał na swojej nominalnej pozycji.


Kamil Glik 6

Group C Ukraine vs PolandSzef polskiej defensywy zagrał po swojemu, czyli twardo i pewnie. Wygrywał pojedynki powietrzne, odbierał futbolówkę i odpowiednio dyrygował naszą formacją obronną, przyczyniając się do zachowania trzeciego czystego konta.


Michał Pazdan 7

Group C Ukraine vs Poland„Pirania” prezentował się bezkompromisowo i skutecznie. Podobnie, jak w meczu z Niemcami, nie dał zbytnio pograć rywalom. Popełnił drobny błąd przy akcji Andrija Jarmołenki, ale kilka razy uratował nas przed utratą gola.


Artur Jędrzejczyk 6

Group C Ukraine vs Poland„Jędza” nie jest urodzonym lewym obrońcom i po raz kolejny było widać to na murawie. Chwilami nie nadążał za rywalami. Po jego faulu arbiter powinien wskazać na wapno, więc Legionista miał sporo szczęścia, że nie zawalił nam meczu.


Bartosz Kapustka 5

Group C Ukraine vs PolandNie był tak błyskotliwy, jak w spotkaniu z Irlandią Północną. Grał nieco wolniej i chwilami zbyt dużo kombinował. Miał jedną dogodną sytuację na pokonanie Andrija Piatowa, ale trafił w boczną siatkę. Złapał niepotrzebną żółtą kartkę, która eliminuje go z gry w starciu ze Szwajcarią.


Tomasz Jodłowiec 5

Group C Ukraine vs PolandDawał pograć Ukraińcom w środkowej strefie zbyt swobodnie. W porównaniu z Krzysztofem Mączyńskim, dużo więcej pracy mieli przy nim obrońcy i Grzegorz Krychowiak, który musiał często podpowiadać Jodłowcowi, jak ma się ustawiać.


Grzegorz Krychowiak 6

Group C Ukraine vs PolandDobry występ „Krychy”, choć bez fajerwerków. Musiał nadganiać po niedokładnym Jodłowcu, przez co był mniej widoczny przy rozgrywaniu akcji w ofensywie.


Piotr Zieliński 3

Group C Ukraine vs PolandPo raz kolejny nie wykorzystał swojej szansy w reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę. Był zagubiony i nie potrafił dać wsparcia Robertowi Lewandowskiemu i Arkadiuszowi Milikowi. Notował sporo strat w środkowej strefie boiska.


Arkadiusz Milik 7

Group C Ukraine vs PolandNie strzelił gola, ale bardzo dobrze pracował dla partnerów z zespołu. Zaliczył asystę przy trafieniu „Kuby” i świetnie obsłużył „Lewego”, jednak ten nie wykończył skutecznie akcji.


Robert Lewandowski 5

Group C Ukraine vs PolandJeden z najlepszych napastników na świecie w katastrofalny sposób zmarnował stuprocentową okazję w pierwszej połowie, kiedy to z zaledwie kilku metrów powinien był skierować piłkę do siatki rywala. Poza niewykorzystaną okazją, zagrał podobnie, jak w poprzednich meczach. Rozpychał się, walczył i szarpał z przodu.


Jakub Błaszczykowski 7

Group C Ukraine vs PolandWszedł na boisko za bezproduktywnego Zielińskiego i od razu zrobił różnicę. Swój występ ukoronował golem. Z łatwością nawinął jednego z Ukraińców i uderzył nie do obrony.


Kamil Grosicki – bez oceny

Filip Starzyński – bez oceny

Sport.RIRM

drukuj