Ekstraklasa. Lech w końcu z kompletem punktów

Po trzech potyczkach bez zwycięstwa piłkarze poznańskiego Lecha w końcu wygrali ligowy mecz. Kolejorz ograł na własnym stadionie Górnika Zabrze 3:0 w spotkaniu 17. kolejki TMobile Ekstraklasy. To szósty ligowy triumf podopiecznych Macieja Skorży w tym sezonie, a piąty na własnym stadionie.

Kibice drużyny z Wielkopolski mogli już zdążyć zapomnieć, jak smakuje komplet punktów. Gracze Lecha w trzech poprzednich ekstraklasowych występach zanotowali: wyjazdowy remis ze Śląskiem Wrocław oraz porażkę w Gliwicach, a także podział punktów przy Bułgarskiej w konfrontacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nic dziwnego, że kibice coraz bardziej niecierpliwili się brakiem wygranych. Górnik to rywal, który o dziwo więcej zwycięstw odniósł na obcych boiskach (5) niż przed własną publicznością (3). Dlatego też gospodarze podeszli do zespołu z Zabrza z dużym szacunkiem.

Bartosz Iwan Szymon Paw³owski £ukasz Tra³ka Śląski zespół udowodnił, że może być groźny już w 5. minucie meczu, kiedy to czujność Jasmina Buricia sprawdził Bartosz Iwan. W odpowiedzi z daleka uderzał Zaur Sadajew, ale bramkarz gości zdołał obronić ten strzał. Kolejna akcja Lecha przyniosła powodzenie. Ze skrzydła zacentrował Gergo Lovrencsics, a celnym uderzeniem do zabrzańskiej bramki popisał się Kasper Hamalainen. Zdobyty gol dodał animuszu podopiecznym Macieja Skorży, którzy w dalszym ciągu atakowali bramkę Górnika. Pavels Steinbors robił, co mógł, ale w 36. minucie po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Pawłowski. Wynikiem 2:0 dla drużyny z Poznania zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Pavels Steinbors  Kasper Hamalainen Oleksandr ShevelyukhinZabrzanie mogli zdobyć bramkę kontaktową już w drugiej części gry. Z bliska strzelał Adam Danch, ale świetnym refleksem popisał się w tej akcji Burić. Gospodarze potem znów przejęli inicjatywę i w 63. minucie po raz trzeci umieścili futbolówkę w bramce ekipy ze Śląska. Po centrze z rzutu wolnego Darko Jevticia w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Kędziora, który pokonał Steinborsa celną główką. Piłkarze Górnika w kolejnych minutach jeszcze raz stanęli przed okazją na zdobycie gola, ale górą w pojedynku z Romanem Gergelem okazał się Burić. Również Lech powinien zdobyć więcej bramek, ale najpierw Hamalainen trafił wprost w bramkarza rywali, a następnie fatalne pudło zaliczył Dawid Kownacki. Kolejorz wygrał to spotkanie 3:0.

Po dzisiejszej wygranej podopieczni trenera Skorży z dorobkiem 26 punktów plasują się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Tracą dwa punkty do piątego w stawce… Górnika Zabrze.