Ekstraklasa. Jacek Magiera zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa

Jacek Magiera został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Klub, w swoim oficjalnym komunikacie, poinformował również o zakończeniu współpracy z dotychczasowym dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem.


Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera – Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego – Sebastian Krzepota.

– Spotkałem się z Jackiem rano i podziękowałem mu za wszystko co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski – cytuje Dariusza Mioduskiego, prezesa Legii oficjalny profil klubu legia.com.

Z klubem pożegnał się także Michał Żewłakow, który po zakończeniu w nim kariery piłkarskiej został szefem skautingu, a następnie pełnił funkcję dyrektora sportowego.

– Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza – stwierdził Dariusz Mioduski.

Jacek Magiera objął posadę 24 września 2016 roku po zwolnieniu Besnika Hasiego. Z warszawskim klubem zdołał wywalczyć trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz mistrzostwo Polski.

Sport.RIRM/legia.com

drukuj