Bundesliga. Krzysztof Piątek znów strzela!

Kolejny gol Krzysztofa Piątka w Bundeslidze. Reprezentant Polski – choć zagrał tylko 26 minut – zdążył wpisać się na listę strzelców, a Hertha Berlin pokonała u siebie FC Augsburg 2:0.

Hertha Berlin – FC Augsburg 2:0 (1:0)
Javairo Dilrosun 23′ Krzysztof Piątek 90′

Wychowanek Lechii Dzierżoniów pojawił się na boisku w 64. minucie. Hertha prowadziła wówczas po trafieniu Javairo Dilrosuna, a w doliczonym czasie gry przypieczętowała wygraną.

Losy meczu definitywnie rozstrzygnął Krzysztof Piątek. Niespełna 25-letni napastnik otrzymał podanie od Vladimira Daridy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali zachował zimną krew, pewnie kierując futbolówkę do siatki.

Dla reprezentanta Polski był to tym samym trzeci ligowy gol na niemieckich boiskach w obecnym sezonie. Co równie istotne, nasz rodak wpisał się na listę strzelców w drugim spotkaniu z rzędu. Łącznie zdobył cztery bramki w jedenastu występach dla „Starej Damy”.

Podopieczni Bruno Labbadii ostatecznie zwyciężyli 2:0, dzięki czemu zanotowali szósty kolejny mecz bez porażki w Bundeslidze.

Komplet punktów sprawił, że Hertha awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli, a do pozycji gwarantującej udział w eliminacjach Ligi Europy traci już tylko cztery „oczka”.