Polacy za granicą. Bayern nie daje rywalom złudzeń, dublet Lewandowskiego!

Bayern Monachium pewnie zmierza po kolejne w historii klubu mistrzostwo Niemiec. Podopieczni Hansiego Flicka rozbili na własnym terenie Fortunę Duesseldorf 5:0, a dubletem popisał się Robert Lewandowski.

Bayern Monachium – Fortuna Duesseldorf 5:0 (3:0)
Mathias Jorgensen 15′(sam.) Benjamin Pavard 29′ Robert Lewandowski 43′ 50′ Alphonso Davies 52′

Bayern zabawił się z rywalem. Dość powiedzieć, że zakończył mecz z 67-procentowym posiadaniem piłki i aż dwudziestoma trzema wykreowanymi sytuacjami bramkowymi. Goście – dla porównania – tylko siedem razy przedostali się pod pole karne monachijczyków.

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie. Do przerwy „Bawarczycy” prowadzili bowiem 3:0, a tuż przed zmianą stron gola zdobył Robert Lewandowski, który wykończył wspaniałą akcję duetu Joshua Kimmich – Thomas Mueller i uderzeniem z kilku metrów dopełnił jedynie formalności, pewnie pakując futbolówkę do siatki.

Tym samym kapitan reprezentacji Polski po raz pierwszy w karierze wpisał się na listę strzelców w starciu przeciwko Fortunie – potrzebował do tego aż siedmiu podejść.

W 50. minucie nasz rodak poszedł za ciosem. Serge Gnabry obsłużył podaniem z prawej strony boiska byłego piłkarza Lecha Poznań, a ten „krzyżakiem” po raz kolejny zmusił do kapitulacji Floriana Kastenmeiera. Dla „Lewego” było to już 29. ligowe trafienie i 43. licząc wszystkie klubowe rozgrywki w obecnym sezonie. Dokonał tej sztuki w zaledwie 37 występach. Imponujące statystyki.

Bayern ostatecznie zwyciężył aż 5:0, notując ósmy ligowy komplet punktów z rzędu. Wydaje się, że już nic im nie odbierze 30. w historii tytułu mistrza Niemiec. W następnej kolejce podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się na wyjeździe z Bayerem 04 Leverkusen (6 czerwca).