Liga Mistrzów. Remis w Madrycie, Chelsea nieco bliżej finału

W pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów piłkarze Realu Madryt zremisowali na własnym terenie z Chelsea FC 1:1. Oba gole padły jeszcze przed przerwą. Na trafienie Christiana Pulisicia odpowiedział Karim Benzema.

Obie drużyny po raz pierwszy zmierzyły się ze sobą w erze Champions League. Ostatnie starcie tych zespołów o stawkę miało natomiast miejsce aż 23 lata temu. W spotkaniu o Superpuchar Europy lepsza okazała się Chelsea, która wygrała 1:0 dzięki bramce autorstwa Gustavo Poyeta.

Podopieczni Thomasa Tuchela od początku meczu na Estadio Alfredo Di Stefano narzucili swoje warunki gry. Już w 10. minucie powinni wyjść na prowadzenie, ale doskonałą okazję zmarnował wówczas Timo Werner. Niemiec otrzymał futbolówkę od Christiana Pulisicia i z kilku metrów trafił wprost w Thibaut Courtoisa.

Chwilę później dużo lepszą skutecznością wykazał się Christian Pulisić. Wszystko zaczęło się od długiego podania Antonio Ruedigera do 22-letniego Amerykanina. Ten uciekł jednemu z obrońców rywali, minął golkipera Realu i strzałem z dziesięciu metrów umieścił piłkę w siatce.

Zawodnicy Zinedine’a Zidane’a mogli odpowiedzieć w 23. minucie, gdy ładnie z dystansu przymierzył Karim Benzema. Futbolówka po uderzeniu Francuza zatrzymała się jednak na słupku. Wychowanek Olympique Lyon błysnął tuż przed upływem dwóch kwadransów gry – dopadł w polu karnym do piłki, którą jako ostatni dotknął Eder Militao, po czym huknął pod poprzeczkę nie do obrony.

Druga połowa spotkania miała już zdecydowanie mniej ciekawszy przebieg. Z obu stron brakowało klarownych sytuacji strzeleckich, a walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Widać było, że zarówno jedni, jak i drudzy skupiali się bardziej na pilnowaniu porządku w tyłach, niż szukaniu sposobu na zdobycie drugiego gola.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Taki wynik w nieco lepszym położeniu stawia więc ekipę Thomasa Tuchela. „Królewscy” muszą strzelić bramkę na Stamford Bridge, by myśleć o ewentualnym awansie do finału. Rewanż w Londynie zaplanowano na 5 maja (godzina 21:00).