Puchar Konfederacji. Skuteczność w końcówce zapewniła trzy punkty Chilijczykom

Reprezentacja Chile pokonała Kamerun 2:0 w meczu 1. kolejki grupy B piłkarskiego Pucharu Konfederacji. Kibice na pierwszą (uznaną) bramkę musieli jednak poczekać aż do 81. minuty. Po raz kolejny mogliśmy się również przekonać o słuszności korzystania przez sędziów z powtórek video. Dzięki tej nowince arbiter dwukrotnie zmieniał decyzje z nietrafionych na właściwe.

Faworytem dzisiejszej potyczki byli zwycięzcy Copa America. Nie zmieniał tego nawet fakt, że mecz na ławce rezerwowych rozpoczęła wielka gwiazda La Roja – Alexis Sanchez.

Pierwsze dwie szanse mieli piłkarze Chile, ale najpierw Eduardo Vargas uderzył w słupek, a następnie strzał Charlesa Aranguiza znakomicie obronił Fabrice Ondoa. Kamerun po jednej z akcji skierował piłkę do siatki rywala, jednak sędzia nie uznał gola, odgwizdując faul w ataku. W końcówce pierwszej połowy do bramki Nieposkromionych Lwów trafił Vargas. Arbiter po analizie powtórki video anulował bramkę, gdyż okazało się, że strzelec znajdował się na pozycji spalonej w momencie podania.

Po przerwie nieco odważniej zaczęli grać podopieczni Hugo Broosa, a zespół z Ameryki Południowej wyraźnie spuścił z tonu. Emocje rozpoczęły się w 81. minucie. Wprowadzony z ławki rezerwowych Alexis Sanchez z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne, a Arturo Vidal z kilku metrów głową pokonał Ondoę.

W doliczonym czasie gry sędzia musiał po raz drugi skorzystać z systemu VAR. Tym razem z korzyścią dla Chilijczyków. Początkowo zdaniem arbitra dobijający strzał Sancheza Eduardo Vargas był na spalonym, jednak po obejrzeniu powtórki okazało się, że sędzia nie miał racji i zmienił swoją decyzję, uznając gola na 2:0, który był ostatnim tego wieczoru.

Chile zostało tym samym liderem grupy B z dorobkiem trzech punktów. Kolejnym rywalem La Roja będą Niemcy, zaś Kamerun zmierzy się z Australią.