Ekstraklasa. Remis w hicie kolejki

Lech Poznań zremisował na własnym terenie z Zagłębiem Lubin 1:1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 5. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na gola Mario Situma odpowiedział Alan Czerwiński w 81. minucie gry.

Początek spotkania był dość wyrównany. Zarówno gospodarze, jak i goście stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, lecz nie potrafili ich wykorzystać. Brakowało przede wszystkim dokładności przy wykańczaniu akcji. Najlepiej świadczą o tym statystyki strzałów w światło bramki. W pierwszej połowie bowiem golkiperzy obu zespołów zaledwie dwukrotnie byli zmuszani do interwencji. Ciekawie zrobiło się szczególnie w 28. minucie za sprawą Jakuba Świerczoka. Napastnik Miedziowych przechytrzył Emila Dilavera, a następnie uderzył w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Matusa Putnocky’ego.

Drugą część meczu znacznie lepiej rozpoczęli zawodnicy Nenada Bjelicy. Najpierw zdominowali rywali, a w 53. minucie po dwójkowej akcji Mario Situma z Radosławem Majewskim gola zdobył Chorwat. Taki obrót sprawy zadziałał pobudzająco na przyjezdnych, którzy natychmiast starali się wyrównać, ale żadna z ich prób długo nie przynosiła efektu.

Do remisu podopiecznym Piotra Stokowca udało się jednak doprowadzić w 81. minucie. Wówczas niepewne zachowanie defensorów Kolejorza wykorzystał Alan Czerwiński, który strzałem z kilku metrów wpisał się na listę strzelców. W ostatnich fragmentach gry piłkarze obu ekip próbowali zadać decydujący cios. Niezłe okazje stworzyli sobie m.in. Bartłomiej Pawłowski oraz Christian Gytkjaer, lecz ich nie wykorzystali.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Taki rezultat sprawił, że Zagłębie straciło fotel lidera ligowych rozgrywek na rzecz Wisły Kraków (wygrała 2:1 z Cracovią). Lech natomiast, z ośmioma oczkami na koncie, zachował czwarte miejsce w tabeli.