Polacy za granicą. Bayern po raz 31. mistrzem Niemiec. Koncertowa gra z BMG i hat-trick Lewandowskiego!

Piłkarze Bayernu Monachium po raz 31. w historii wywalczyli tytuł mistrza Niemiec. W meczu 32. kolejki Bundesligi rozbili u siebie Borussię Moenchengladbach 6:0, a pierwszoplanową postacią na boisku był Robert Lewandowski – autor hat-tricka.

Bayern Monachium – Borussia Moenchengladbach 6:0 (4:0)
Robert Lewandowski 2′ 34′ 66′(k.) Thomas Mueller 23′ Kingsley Coman 44′ Leroy Sane 86′

Kapitan reprezentacji Polski już w 2. minucie otworzył wynik spotkania, kiedy dostał podanie od Davida Alaby z lewego skrzydła i spokojnym strzałem z dziewięciu metrów pokonał Yanna Sommera.

Najlepszy piłkarz świata w plebiscycie FIFA za 2020 rok po raz kolejny błysnął formą pół godziny później. Wówczas popisał się kapitalnym uderzeniem z powietrza, będąc ustawionym tyłem do bramki. Asystę tym razem zaliczył Thomas Mueller, który w między czasie również zdobył gola.

W 66. minucie snajper „Bawarczyków” skompletował hat-tricka, gdy – w swoim stylu – pewnie wykorzystał rzut karny.

Dla Roberta Lewandowskiego było to 39. trafienie w obecnym sezonie Bundesligi. W efekcie dzieli go już tylko jedna bramka od historycznego wyczynu. Przypomnijmy, że w kampanii 1971/1972 aż 40-krotnie na listę strzelców wpisał się Gerd Mueller. 32-letni napastnik ma jeszcze dwie kolejki przed sobą, aby ustanowić nowy rekord.

Ekipa Hansiego Flicka ostatecznie wygrała z Borussią Moenchengladbach aż 6:0, a sposób na golkipera gości znaleźli także Kingsley Coman oraz Leroy Sane. Przy golu francuskiego skrzydłowego decydujące podanie zanotował nasz rodak.

Bayern po raz 9. z rzędu i 31. w historii zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Stało się tak jednak już przed samym sobotnim starciem na Allianz Arenie. Porażki doznał bowiem drugi w tabeli RB Lipsk, który uległ na wyjeździe Borussii Dortmund 2:3.