Serie A. Popis Piotra Zielińskiego, gol i asysta Polaka!

Piotr Zieliński jednym z głównych bohaterów SSC Napoli. Ekipa Gennaro Gattuso bardzo pewnie pokonała na wyjeździe Spezię Calcio 4:1 w meczu 35. kolejki Serie A, a reprezentant Polski strzelił gola oraz zanotował asystę.

Spezia Calcio – SSC Napoli 1:4 (0:3)
Roberto Piccoli 64′ – Piotr Zieliński 15′ Victor Osimhen 23′ 44′ Hirving Lozano 79′

Blisko 27-letni pomocnik błysnął formą już w 15. minucie spotkania. Wówczas otrzymał płaskie podanie od Giovanniego Di Lorenzo z narożnika pola karnego i ładnym uderzeniem z pierwszej piłki w kierunku dalszego słupka otworzył wynik rywalizacji.

Tym samym Piotr Zieliński ustanowił rekord życiowy, jeśli chodzi o liczbę goli strzelonych na boiskach Serie A w jednym sezonie. W kampanii 2020/2021 zdobył bowiem siedem bramek, a licząc wszystkie klubowe rozgrywki, dziewięciokrotnie kierował futbolówkę do siatki rywali.

W 23. minucie meczu ze Spezią nasz rodak popisał się również asystą, gdy długim podaniem uruchomił Victora Osimhena. Nigeryjczyk popędził z piłką kilkanaście metrów i w sytuacji sam na sam nie dał szans Ivanowi Provedelowi.

Reprezentant Polski został zmieniony w 69. minucie. Jego Napoli natomiast ostatecznie zwyciężyło 4:1, notując szóste ligowe starcie z rzędu bez porażki. Podopieczni Gennaro Gattuso, dzięki wygranej, awansowali – przynajmniej tymczasowo – na drugie miejsce w tabeli.

Do końca sezonu we Włoszech pozostały już tylko trzy kolejki. W najbliższej serii gier „Azzurri” zmierzą się na własnym terenie z Udinese Calcio (11 maja, godzina 20:45).