fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Piłka nożna. Jakub Błaszczykowski trenował z Wisłą Kraków! Jest gotów pomóc klubowi

Jakub Błaszczykowski wyciąga pomocną dłoń. Reprezentant Polski stawił się w czwartek na pierwszym treningu Wisły Kraków w 2019 roku. 33-letni pomocnik wyraził chęć powrotu do klubu z Małopolski.


To olbrzymi zastrzyk optymizmu w niezwykle trudnych czasach dla Wisły Kraków. Biała Gwiazda po nieudanej zmianie właściciela pogrążyła się w totalnym chaosie: zawieszona licencja na grę w Ekstraklasie, wejście policji do siedziby klubu i mieszkań działaczy, a przede wszystkim – brak pieniędzy na dalsze funkcjonowanie drużyny ze stolicy Wielkopolski sprawiły, że jeden z najbardziej zasłużonych zespołów w historii polskiego futbolu stoi/stanął na skraju upadku.

Dlatego pojawienie się Jakuba Błaszczykowskiego na czwartkowym treningu Wisły wywołało niemałe poruszenie. Reprezentant Polski wyraził gotowość do gry za darmo (!) dla Białej Gwiazdy pod warunkiem, że ta przystąpi na wiosnę do ligowych rozgrywek. Co ważne, ewentualne występy Kuby w ekipie z Grodu Kraka to w głównej mierze znakomity PR, który w bardzo dużym stopniu może zachęcić potencjalnych inwestorów do zainwestowania w klub.

Przypomnijmy, że 33-letni pomocnik przed tygodniem – za porozumieniem stron – rozwiązał kontrakt z niemieckim VfL Wolfsburg. Polak w bieżącym sezonie rozegrał zaledwie dwa mecze w koszulce popularnych Wilków. Łącznie na boisku przebywał przez jedynie dziewiętnaście minut.

Sport.RIRM

drukuj