fot. PAP/EPA

Grzegorz Krychowiak nowym nabytkiem Sevilli

FC Sevilla sfinalizowała transfer reprezentanta Polski, Grzegorza Krychowiaka. 24letni defensywny pomocnik, który dotychczas występował we francuskim Stade Reims, podpisał czteroletni kontrakt.

Polak kosztował Andaluzyjczyków około 6 milionów euro. Połowa tej sumy trafi do Reims, a druga do Bordeaux, gdzie Krychowiak przebywał od 16. roku życia. W zespole z Estadio Sanchez Ramon Pizjuan ma zastąpić Stephane’a Mbię. Kameruńczyk po okresie wypożyczenia wraca do beniaminka angielskiej Premier League – Oueens Park Rangers.

FC Sevilla to triumfator ostatniej edycji Ligi Europy. W finale pokonała Benfikę Lizbona po konkursie rzutów karnych. Natomiast rozgrywki Primera Division w sezonie 2013/2014 ukończyła na piątej pozycji.

Defensywny pomocnik reprezentacji Polski ostatnie osiem lat spędził we Francji. Zaczynał w Girondins Bordeaux, ale rozegrał tylko tam dwa mecze, po czym został wypożyczany do Stade Reims i FC Nantes. Ci pierwsi latem 2012 roku wykupili jego kartę zawodniczą od „Żyrondystów”. Na boiskach Ligue 1 24-latek rozegrał 71 spotkań, zdobywając 8 bramek. Z kolei w barwach narodowych wystąpił w 19 meczach.

Krychowiak będzie pierwszym Polakiem w historii Sevilli.

Sport/RIRM

drukuj