Grzegorz Krychowiak nowym nabytkiem Sevilli

FC Sevilla sfinalizowała transfer reprezentanta Polski, Grzegorza Krychowiaka. 24letni defensywny pomocnik, który dotychczas występował we francuskim Stade Reims, podpisał czteroletni kontrakt.

Polak kosztował Andaluzyjczyków około 6 milionów euro. Połowa tej sumy trafi do Reims, a druga do Bordeaux, gdzie Krychowiak przebywał od 16. roku życia. W zespole z Estadio Sanchez Ramon Pizjuan ma zastąpić Stephane’a Mbię. Kameruńczyk po okresie wypożyczenia wraca do beniaminka angielskiej Premier League – Oueens Park Rangers.

FC Sevilla to triumfator ostatniej edycji Ligi Europy. W finale pokonała Benfikę Lizbona po konkursie rzutów karnych. Natomiast rozgrywki Primera Division w sezonie 2013/2014 ukończyła na piątej pozycji.

Defensywny pomocnik reprezentacji Polski ostatnie osiem lat spędził we Francji. Zaczynał w Girondins Bordeaux, ale rozegrał tylko tam dwa mecze, po czym został wypożyczany do Stade Reims i FC Nantes. Ci pierwsi latem 2012 roku wykupili jego kartę zawodniczą od „Żyrondystów”. Na boiskach Ligue 1 24-latek rozegrał 71 spotkań, zdobywając 8 bramek. Z kolei w barwach narodowych wystąpił w 19 meczach.

Krychowiak będzie pierwszym Polakiem w historii Sevilli.

Sport/RIRM

drukuj