fot. PAP

Czy Legia uniknie kompromitacji?

Przed nami rewanżowe starcie II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów pomiędzy Saint Patrick’s Athletic FC a mistrzem Polski – Legią Warszawa. Po pierwszym meczu, zakończonym remisem 1:1, bliżej gry w następnej fazie są Irlandczycy. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka Celtic Glasgow.

Przypomnijmy – w pierwszym meczu Legia zaledwie zremisowała przed własną publicznością z półamatorskim Saint Patrick’s Athletic 1:1 i aby awansować do kolejnej fazy Champions League musi wygrać lub wysoko zremisować, np. 2:2, 3:3. Każdy inny rezultat premiuje drużynę z Irlandii. „Wojskowi” w razie niepowodzenia z dzisiejszym rywalem już na etapie II rundy eliminacji LM zakończą swój udział w europejskich pucharach w dopiero co rozpoczynającym się sezonie. Gdyby do takiej sytuacji doszło, z pewnością bylibyśmy świadkami jednej z największych kompromitacji w dziejach polskiego futbolu, a dni Heninga Berga na stanowisku trenera mistrzów Polski byłyby policzone.

Stołeczny klub do Edynburga (właśnie tam dojdzie do rewanżowego spotkania) udał się bez kilku piłkarzy. Kontuzje wyeliminowały z gry Guilherme, Ronana oraz Orlando Sa. Natomiast Bartosz Bereszyński musie jeszcze pauzować z powodu czerwonej kartki, którą otrzymał w zeszłej edycji Ligi Europejskiej. Pozostali zawodnicy są w pełni zdrowi i gotowi do dzisiejszej rywalizacji.

Jakim wynikiem zakończy się mecz Legii z Saint Patrick’s? Czy „Wojskowi” zachowają twarz i zameldują się w następnej rundzie? I wreszcie jak podopieczni Berga zareagują na boiskowe wydarzenia, mając świadomość, że każda upływająca minuta będzie działała na korzyść gospodarzy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już dziś wieczorem. Początek meczu o godz. 20:45.

Saint Patrick’s Athletic Legia Warszawa, środa, godz. 20:45

Przewidywane składy:

St. Patrick’s: Clarke – O’Brien, Oman, Bolger, Bermingham, Conan, Fahey, Fagan, Brennan, Browne, Forrester

Legia: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski – Jodłowiec, Vrdoljak – Żyro, Duda, Kucharczyk – Radović

Nie zagrają: Sa, Ronan, Guilherme (kontuzje), Bereszyński (czerwona kartka)

Nasz typ: 1:0 dla Legii

Sport/RIRM

drukuj