Polacy za granicą. Gole Mateusza Klicha i Przemysława Płachety

Mateusz Klich zdobył już drugą bramkę dla Leeds United w Premier League. Reprezentant Polski przyczynił się w ten sposób do wygranej swojego zespołu z Fulham Londyn (4:3). Gola na angielskich boiskach strzelił również Przemysław Płacheta. Jego Norwich City podzieliło się punktami z Preston North End (2:2).

Leeds United – Fulham Londyn 4:3 (2:1)
Helder Costa 5′ 57′ Mateusz Klich 41′(k.) Patrick Bamford 50′ – Aleksandar Mitrović 34′(k.) 67′ Bobby Reid 62′

Mateusz Klich nie zwalnia tempa. Tydzień temu trafił do bramki Liverpoolu (3:4), a dziś po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem 25-krotny reprezentant Polski pewnie wykorzystał rzut karny w starciu z Fulham – uderzył w prawy róg bramki, a Alphonse Areola rzucił się w przeciwnym kierunku.

Nasz rodak do gola dołożył również asystę. Na początku drugiej połowy meczu świetnym, prostopadłym podaniem uruchomił Patricka Bamforda. Ten w sytuacji sam na sam dopełnił jedynie formalności. Leeds ostatecznie wygrało 4:3, a kadrowicz Jerzego Brzęczka spędził na boisku całe spotkanie.

Norwich City – Preston North End 2:2 (1:2)
Teemu Pukki 31′ Przemysław Płacheta 85′ – Scott Sinclair 14′(k.) Darnell Fisher 42′

Do siatki rywali trafił również Przemysław Płacheta. 22-latek pojedynek Norwich z Preston zaczął na ławce rezerwowych, ale na placu gry pojawił się już w 24. minucie, zastępując kontuzjowanego Kierana Dowella. Polak w końcówce uratował swój zespół przed porażką. Były zawodnik Śląska Wrocław strzałem na raty z jedenastu metrów ustalił wynik meczu na 2:2.

Dla Przemysława Płachety był to premierowy gol w drugim występie na poziomie Championship. W pierwszej kolejce nowego sezonu zaliczył niespełna kwadrans w zwycięskiej, wyjazdowej konfrontacji z Huddersfield Town (1:0).