Ekstraklasa. Górnik zdemolował Zagłębie Sosnowiec

Zwycięska seria Górnika trwa. Podopieczni Marcina Brosza rozbili na własnym terenie Zagłębie Sosnowiec 4:0, odnosząc tym samym czwartą ligową wygraną z rzędu. Zabrzanie, dzięki kolejnemu kompletowi punktów, mogą być już niemal pewni utrzymania w Ekstraklasie.

Górnik do konkretów przeszedł w 26. minucie meczu. Wówczas Dawid Kudła odbił piłkę po strzale Igora Angulo. Futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił Giorgos Mygas, ale wprost pod nogi Borisa Sekulicia, który nie mógł zmarnować nadarzającej się okazji i uderzeniem z dwóch metrów dopełnił jedynie formalności.

Dziesięć minut później miejscowi poszli za ciosem. Tym razem w roli głównej wystąpił Jesus Jimenez. Hiszpan, mimo asysty trzech graczy gości, mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części spotkania zrobiło się już 3:0. Walerian Gwilia posłał prostopadłe podanie do Igora Angulo, a ten w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Dawida Kudły.

Wszelkie nadzieje ekipy Valdasa Ivanauskasa na wywiezienie choćby jednego punktu z Zabrza ostatecznie spełzły na niczym w 50. minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Patrik Mraz. Grający z przewagą jednego zawodnika zabrzanie dobili rywali w 79. minucie. Po uderzeniu Jesusa Jimeneza piłkę odbił Piotr Polczak, a ta trafiła do Igora Angulo, który głową zdobył swojego dwudziestego drugiego gola w obecnym sezonie Ekstraklasy.

Ostatecznie Górnik wygrał 4:0, dzięki czemu zanotował czwarty ligowy triumf z rzędu i może być niemal pewny utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zagłębie natomiast na dobre ugrzęzło na dnie tabeli. Beniaminek do bezpiecznego miejsca traci siedem oczek, a do rozegrania pozostały już tylko cztery kolejki.