Ekstraklasa. Ruch przerywa passę Śląska

Ruch Chorzów wygrał u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:0 w meczu 16. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie Grzegorz Kuświk. Była to pierwsza porażka podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego od dziewięciu spotkań.

Od początku meczu przewagę mieli goście, którzy już w 8. minucie powinni zdobyć gola. Flavio Paixao dostał bardzo dobrą piłkę w polu karnym, ale strzelił obok bramki. Podrażniło to tylko dumę Niebieskich, którzy zaczęli budować coraz to składniejsze akcje. W 20. minucie przed świetna szansą stanął Jakub Kowalski. Jego uderzenie oraz dobitkę Łukasza Surmy wybronił jednak dobrze dysponowany Mariusz Pawełek. Kolejny atak chorzowian zakończył się niecelną próbą Grzegorza Kuświka. Po przeciwnej stronie boiska Sebastian Mila dokładnie dośrodkował na głowę Piotra Celebana. Obrońca Śląska nieczysto trafił w piłkę, a ta przeleciała obok bramki. Chwilę później nieskutecznie szarżował Dudu. Ostatnią groźną sytuacją pierwszej połowy była okazja prawoskrzydłowego Flavio Paixao, który dostał dobre podanie od Dudu. Na nieszczęście wicelidera tabeli w dobrej dyspozycji był Krzysztof Kamiński.

Drugą odsłonę agresywniej rozpoczęli piłkarze Tadeusza Pawłowskiego. Po kilku minutach ataków zaczęli jednak grać wolniej, a boiskowy spokój przerwał dopiero rezerwowy Krzysztof Ostrowski. Wypracował on dogodną sytuację do zdobycia bramki, ale ze spokojem jego strzał wybronił Kamiński. W 62. minucie na boisko wszedł Michał Efir. Jego pierwsze kopnięcie futbolówki stworzyło bardzo dobrą okazję dla Kuświka, który został zatrzymany agresywnym wyjściem Pawełka tuż przed polem karnym. Najaktywniejszym piłkarzem drugiej połowy w zespole Śląska był Krzysztof Ostrowski. W 90. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Grzegorz Kuświk. Po uderzeniu zawodnika zza „szesnastki”, futbolówka odbiła się od wrocławskiego obrońcy i trafiła wprost do bramki Pawełka.

Ruch odniósł bardzo ważne zwycięstwo. Mimo to nadal znajduje się w strefie spadkowej. Śląsk wciąż jest wiceliderem. Utrzyma tę pozycję, jeśli Jagiellonia nie wygra z Lechią Gdańsk.