Ekstraklasa. Górnik zwyciężył po bramce w ostatniej akcji meczu

Górnik Łęczna pokonał na własnym terenie Piasta Gliwice 1:0 w spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry Piotr Grzelczak.

Od początku meczu inicjatywa należała do gości, którzy po dziesięciu minutach powinni byli prowadzić co najmniej różnicą dwóch goli. W kluczowych momentach Stojan Vranjes minimalnie jednak się mylił. W 18. minucie ciężkie chwile przechodził Vojo Ubiparip. Napastnik Górnika naciągnął ścięgno w łydce i musiał przedwcześnie opuścić boisko. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy niezłą sytuację stworzyli sobie zawodnicy Franciszka Smudy, a konkretnie Grzegorz Bonin, który zamiast zakończyć indywidualnie akcję, zbyt czytelnie podawał do kolegi. Finalnie futbolówkę zgarnęli goście.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gliwiczanie kontrolowali przebieg spotkania  i usiłowali pokonać Sergiusza Prusaka, jednak na daremno. Ostatni kwadrans należał już do łęcznian. Ochoty do gry gospodarze nabrali po drugiej żółtej i w rezultacie czerwonej kartce dla Aleksandara Sedlara. Wówczas bliscy zdobycia gola byli Bartosz Śpiączka i Javi Hernandez. Obum jednak zabrakło zimnej krwi w decydujących momentach.

Ta sztuka udała się za to Piotrowi Grzelczakowi, który w 94. minucie najprzytomniej zachował się w polu karnym rywali i strzałem z bliskiej odległości dał zwycięstwo Dumie Lubelszczyzny.

Wygrana spowodowała, że Górnik opuścił dno tabeli i przynajmniej do jutra będzie zajmował piętnastą pozycję. Piast z kolei jest tuż nad swoim dzisiejszym przeciwnikiem. Wicemistrzowie Polski kontynuują serię pięciu ligowych pojedynków bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. W następnej kolejce podopieczni Franciszka Smudy zagrają na wyjeździe z Koroną Kielce, a piłkarze Radoslava Latala będą gościli Wisłę Kraków.