twitter.com/GrzegKrychowiak

Transfery. Grzegorz Krychowiak w Paris Saint-Germain

Grzegorz Krychowiak został nowym piłkarzem Paris SaintGermain. Za 26letniego pomocnika francuski potentat zapłacił Sevilli około 30 mln euro. Z nową drużyną reprezentant Polski związał się pięcioletnim kontraktem.


O możliwym transferze głośno zrobiło się podczas mistrzostw Europy we Francji, jednak „Krycha” negocjował z nowym klubem już przed samym turniejem.

Kwota transferu nie została jeszcze ujawniona, ale już wiadomo, że Krychowiak został najdroższym polskim piłkarzem w historii. Paryski klub ma zapłacić Sevilli około 30 mln euro. Defensywny pomocnik podpisał kontrakt do 2021 roku.

„Paris SaintGermain z radością informuje, że Grzegorz Krychowiak podpisał pięcioletni kontrakt z klubem, obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku. Jest drugim piłkarzem sprowadzonym tego lata, po Hatemie Ben Arfie” – poinformowano na oficjalnej stronie internetowej PSG.

Celem PSG, którego właścicielem jest Nasser Al-Khelafi, jest wygranie Ligi Mistrzów. Aby to osiągnąć klub zmienił trenera i ściągnął do siebie najlepszych zawodników za olbrzymie pieniądze. Laurenta Blanca zastąpił Unai Emery, który prowadził polskiego pomocnika w hiszpańskim klubie. Nie było to bez znaczenia w negocjacjach między stronami.

„Jestem dumny, że wracam do Francji, żeby bronić barw tak ambitnego klubu, jak Paris SaintGermain. Możliwość dalszej pracy z Unaiem Emerym była oczywiście ważnym czynnikiem w mojej decyzji. Dołączam do paryżan, aby przeżyć silne emocje i zdobyć jak najwięcej trofeów. Z niecierpliwością czekam na ten kolejny krok w mojej karierze” – powiedział reprezentant Polski.

Grzegorz Krychowiak opuścił Sevillę, w której stał się jednym z najlepszych defensywnych pomocników na świecie. Hiszpanie pozyskali go za zaledwie 5,5 mln euro. „Krycha” z miejsca stał się ulubieńcem kibiców. Z andaluzyjską drużyną dwukrotnie wygrał rozgrywki Ligi Europejskiej.

Teraz Krychowiak udaje się na wakacje, żeby odpocząć po trudach minionego sezonu. W barwach nowego klubu może zadebiutować 8 sierpnia w meczu o Superpuchar Francji.

Sport.RIRM

drukuj