Ekstraklasa. Lechia odczarowała własny stadion

Lechia Gdańsk zanotowała pierwszą ligową wygraną przed własną publicznością w sezonie 2019/2020. Piłkarze Piotra Stokowca pokonali u siebie Lecha Poznań 2:1.

Lechia marsz po zwycięstwo rozpoczęła w 23. minucie meczu. Wówczas Filip Mladenović zacentrował w pole karne rywali, gdzie futbolówkę przed bramkę dograł Artur Sobiech, a całość pewnym uderzeniem głową zamknął Sławomir Peszko, dla którego było to już trzecie ligowe trafienie w bieżącym sezonie.

Dziesięć minut później podopieczni Piotra Stokowca poszli za ciosem. W roli głównej tym razem wystąpił Michał Nalepa. Środkowy obrońca wykorzystał kolejną świetną centrę Filipa Mladenovicia z rzutu rożnego i strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnie interweniującego Mickey’ego van der Harta.

Tuż przed przerwą Lech zdobył kontaktowego gola. Joao Amaral dostrzegł w „szesnastce” gospodarzy dobrze ustawionego Christiana Gytkjaera, a ten „główką” skierował futbolówkę do bramki w kierunku dalszego słupka. Dusan Kuciak w tej sytuacji nie miał za wiele do powiedzenia.

Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, choć swoje szanse miały oba zespoły. Bliski doprowadzenia do remisu w końcówce spotkania był Pedro Tiba, ale po jego „główce” kapitalną obroną popisał się golkiper gdańszczan. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę – w efekcie dwóch żółtych – zobaczył jeszcze Djordje Crnomarković.

Ostatecznie Lechia wygrała 2:1, dzięki czemu zanotowała pierwszy ligowy komplet punktów na własnym terenie w obecnym sezonie. W tabeli ekipa Piotra Stokowca wskoczyła na szóstą pozycję. Kolejorz spadł natomiast na ósme miejsce.