Premier League: Podział punktów w hicie kolejki. Manchester City – Chelsea 1:1

W szlagierowym spotkaniu 5. kolejki Premier League mistrz Anglii Manchester City zremisował przed własną publicznością z Chelsea Londyn 1:1. Wynik meczu otworzył w 71. minucie Andre Schürrle. Wyrównał, kwadrans później… Frank Lampard, były piłkarz The Blues.

Obie ekipy przystępowały do dzisiejszego starcia z nadzieją na zgarnięcie kompletu punktów. Wygranej bardziej potrzebował Manchester City, który do liderującej Chelsea tracił już pięć oczek.

Pierwsza połowa spotkania początkowo przebiegała pod wyraźne dyktando The Citizens. Mistrzowie Anglii nie potrafili jednak udokumentować swojej przewagi golem, choć okazji do tego nie brakowało. Szczęścia pod bramką Thibauta Courtoisa szukali między innymi Edin Dzeko, Sergio Agüero i Fernandinho. Nie były to jednak próby, które mogły zaskoczyć golkipera londyńczyków.

Goście natomiast skupili się głównie na defensywie i szukaniu szans w kontratakach. Po jednej z takich akcji bliski wpisania się na listę strzelców był w 45. minucie gry Diego Costa. Wówczas po centrze z rzutu rożnego Branislav Ivanović przedłużył piłkę głową do reprezentanta Hiszpanii, a ten pewnie dopełniłby formalności, gdyby nie ofiarna interwencja Fernandinho.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Stroną przeważającą nadal byli podopieczni Manuela Pellegriniego, lecz mało z tego wynikało. W 58. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy. Po uderzeniu Agüero z dwunastu metrów instynktowną obroną popisał się Courtois, a dobitce zapobiegł Ramires, który w ostatniej chwili uprzedził Dzeko.

Od 66. minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę, i w konsekwencji czerwoną, obejrzał Pablo Zabaleta za faul na Diego Coscie. W tym momencie Chelsea poczuła swoją szansę i doskonale ją wykorzystała. Pięć minut później bowiem wynik spotkania otworzył Andre Schürrle, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie od Edena Hazarda i strzałem z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki obok bezradnie interweniującego Joe Harta.

Kiedy wydawało się, że zawodnicy Jose Mourinho dowiozą jednobramkową przewagę do końca, mistrzowie Anglii dość niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. W 85. minucie Frank Lampard dostał znakomite podanie z prawej strony w pole karne i natychmiastowym strzałem z woleja zmusił do kapitulacji bramkarza rywali. W końcowych fragmentach meczu żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Podział punktów na Etihad Stadium oznacza, że The Blues zachowali pozycję lidera Premier League, a nad drugim Southamptonem mają trzy punkty przewagi. Mistrzowie Anglii natomiast spadli z piątego na szóste miejsce w ligowej tabeli. Do prowadzącej Chelsea nadal tracą pięć oczek.

Manchester City Chelsea Londyn 1:1

Frank Lampard 85’ – Andre Schürrle 71’

Man City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov (Frank Lampard 78’) – James Milner, Fernandinho (Jesus Navas 73’), Yaya Toure, David Silva – Edin Dzeko (Bacary Sagna 70’), Sergio Agüero

Chelsea: Thibaut Courtois – Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta – Cesc Fabregas, Nemanja Matić – Ramires (Andre Schürrle 63’), Willian (John Obi Mikel 63’), Eden Hazard – Diego Costa (Didier Drogba 86’)

Żółte kartki: Fernandinho, Pablo Zabaleta, David Silva, Yaya Toure (Manchester City) oraz Ramires, Nemanja Matić, Diego Costa, Branislav Ivanović (Chelsea)

Czerwona kartka: Pablo Zabaleta /66′ za drugą żółtą/ (Manchester City)