Liga Mistrzów. Rozpędzony Real przypieczętował awans

Real Madryt odniósł kolejne grupowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Los Blancos ponownie pokonali Liverpool, tym razem 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Karim Benzema. Brendan Rodgers, który niemal pogodził się z tym, że nie zwojuje rozgrywek Champions League, wystawił rezerwowy skład.

Zgodnie z oczekiwaniami to gospodarze przeważali od początku spotkania. Już w 4. minucie dobry strzał z dystansu oddał James Rodriguez, ale piłkę na rzut rożny sparował Simon Mignolet. Bramkarz przyjezdnych ponownie uratował swój zespół po próbie Cristiano Ronaldo z 14. metra. Kolejny raz Portugalczyk zagroził gościom w 18. minucie. Najpierw w polu karnym ograł Javiera Manquillo, a następnie jego uderzenie z ostrego kąta zatrzymał bramkarz The Reds.  Na oczekiwane przez wszystkich prowadzenie Królewskich wyprowadził Karim Benzema. Wykorzystał on dobre dośrodkowanie Marcelo z lewej flanki i strzałem z kilku metrów nie dał szans golkiperowi Liverpoolu. Chwilę później prowadzenie mógł podwyższyć Ronaldo, ale jego próbę z rzutu wolnego instynktownie obronił Mignolet.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Już w 49. minucie refleksem musiał wykazać się Belg stojący między słupkami bramki przyjezdnych. Pierwsze poważne zagrożenie ze strony gości nastąpiło dopiero po godzinie gry. Alberto Moreno podał w pole karne do Adama Lallany, a ten oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka. Młody reprezentant Anglii uderzył minimalnie niecelnie. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał również Gareth Bale, jednak z ośmiu metrów trafił w poprzeczkę. W końcówce sędzia podyktował dwa rzuty wolne dla Realu, ale próby Ronaldo i Bale’a skutecznie zatrzymał Mignolet.

Real Madryt dzięki kolejnemu zwycięstwu zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Liverpool zajmuje trzecie miejsce w grupie, i żeby poważnie myśleć o kolejnej rundzie musi wysoko pokonać pozostałych rywali, licząc przy tym na potknięcia FC Basel.

Real Madryt – Liverpool FC 1:0 (1:0)
Karim Benzema 27’

Real: Iker Casillas – Alvaro Arbeloa (83’ Nacho), Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo – James Rodriguez (62’ Gareth Bale), Luka Modrić, Toni Kroos, Isco – Karim Benzema (87’ Javier Hernandez), Cristiano Ronaldo

Liverpool: Simon Mignolet – Javier Manquillo, Martin Skrtel, Kolo Toure, Alberto Moreno – Emre Can (75’ Coutinho), Lucas Leiva (69’ Steven Gerrard), Adam Lallana, Joe Allen, Lazar Marković (69’ Raheem Sterling) – Fabio Borini

Żółte kartki: Sergio Ramos, James Rodriguez, Marcelo (Real) Martin Skrtel, Alberto Moreno (Liverpool)

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry)