Liga Mistrzów. Pewne zwycięstwa MU i Bayeru, Kazachowie w fazie grupowej!

Poznaliśmy ostatnie drużyny, które zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do elity bez problemu dostały się Manchester United i Bayer Leverkusen, promocję wywalczyły także CSKA Moskwa oraz BATE Borysów. Największą sensacją jest jednak awans kazachskiego FK Astana.

Bayer 04 Leverkusen - Lazio RomW najciekawszym spotkaniu wieczoru Bayer Leverkusen podejmował na własnym stadionie Lazio Rzym. Włosi wygrali pierwsze spotkanie 1:0, ale w rewanżu dostali lekcję futbolu, a gospodarze pokazali, co znaczy niemiecka solidność. Bramka Hakana Calhanoglu kilka minut przed przerwą rozpoczęła koszmar podopiecznych Stefano Pioliego. Tuż po powrocie na boisko do siatki trafił Admir Mehmedi, a sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej po czerwonej kartce dla Mauricio. Osłabionych rywali w końcówce dobił jeszcze Karim Bellarabi i to Aptekarze cieszą się z możliwości gry z najlepszymi klubami Europy.

Club Brugge vs Manchester UnitedZ kapitalnej strony pokazał się Manchester United, a przede wszystkim krytykowany za swoje ostatnie występy Wayne Rooney. Kapitan Czerwonych Diabłów aż trzykrotnie pokonał golkipera Club Brugge. Jedno tafienie dołożył jeszcze Ander Herrera i belgijski klub leżał na deskach. Wygrana mogła być jeszcze bardziej okazała, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Javier Hernandez.

CSKA Moscow vs SportingSwój los zdołali odmienić piłkarze CSKA Moskwa, którzy po porażce w pierwszym spotkaniu (1:2) zdołali odrobić straty i wyrzucić do Ligi Europejskiej Sporting Lizbona. Największym zaskoczeniem jest awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów kazachskiego FK Astana. Kazachowie wyeliminowali drużynę Semira Stilicia oraz Michała Piątkowskiego i będą mogli spróbować swoich sił w starciach z gigantami.