WTA New Haven. Radwańska zameldowała się w ćwierćfinale

Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska zagra w ćwierćfinale turnieju z cyklu WTA, rozgrywanego na kortach twardych w New Haven. Awans do najlepszej „ósemki” Polka zawdzięcza wygranej z Francuzką Alize Cornet 6:4, 6:2.

Dla obu zawodniczek był to siódmy bezpośredni pojedynek. W dotychczasowych konfrontacjach lepszym bilansem legitymuje się krakowianka, która sześciokrotnie pokonywała swoją dzisiejszą rywalkę, z czego dwukrotnie w bieżącym sezonie, kiedy okazywała się lepsza w Sydney oraz Toronto.

Na początku spotkania Radwańska i Cornet wzajemnie się przełamały, po czym taki stan rzeczy utrzymał się do piątego gema (2:2). Wówczas jako pierwsza własne podanie obroniła Francuzka, na szczęście chwilę później tym samym odpowiedziała Isia, która w następnej odsłonie po raz kolejny wygrała przy serwisie przeciwniczki, dzięki czemu objęła prowadzenie 4:3. Końcówka seta należała już do naszej reprezentantki. Świetnie działający return oraz znakomicie funkcjonujący forhend sprawiły, że ostatecznie pierwszy set padł łupem Polki (6:4).

Druga partia, jak się później okazało ostatnia, była już bardziej jednostronna, a wszystko toczyło się pod zdecydowane dyktando krakowianki. Radwańska rozpoczęła bowiem od szybkiego przełamania, co w połączeniu z mocnym serwisem dało jej pewne prowadzenie (4:0). Chwilowy przestój w grze przydarzył się Polce jedynie w połowie seta, gdy oddała Cornet dwa gemy z rzędu, potem jednak pokazała rywalce miejsce w szeregu i po równo stu minutach pojedynku mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału turnieju WTA w New Haven (6:2).

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Czeszka Petra Kvitova, która uporała się z Amerykanką Madison Keys 4:6, 6:1, 6:2.