Ekstraklasa. Ostatnia akcja przesądziła o wygranej Wisły

Wisła Kraków z pierwszym zwycięstwem w tym sezonie. Biała Gwiazda pokonała u siebie Górnika Zabrze 1:0. Zwycięskiego gola zdobył chwilę przed ostatnim gwizdkiem Chuca.

Była 35. minuta widowiska, kiedy podanie na wolne pole otrzymał Igor Angulo. Napastnik nie podpalił się. Zaczekał na kolegów i ostatecznie to Łukasz Wolsztyński wpakował piłkę do siatki. Radość gości była jednak przedwczesna. We wszystko wmieszał się arbiter i nie uznał trafienia. Pomogła powtórka wideo.

Wisła odpowiedziała po przerwie. Wymarzoną okazję miał Denys Bałaniuk. Z bliska uderzał głową. Instynktownie interweniował Martin Chudy. Po drugiej stronie boiska sporo miejsca i czasu, by dokładnie przymierzyć, miał Jesus Jimenez. Z kilku metrów huknął tym razem sporo nad poprzeczką. Mecz nabierał rumieńców. Już chwilę później pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Jean Carlos Silva. Przed taką samą szansą stanął jeszcze Krzysztof Drzazga. Bramka aż się zatrzęsła, bo zawodnik trafił w słupek.

O wygranej Górnika mógł przesądzić Paweł Bochniewicz. Futbolówkę z linii bramowej wybił wtedy dobrze ustawiony Maciej Sadlok. Gdy zawodnicy opadli z sił, było naprawdę gorąco. Najpierw obronie urwał się Drzazga, jednak w kolejnym pojedynku sam na sam przeniósł piłkę nad poprzeczką. Sędzia doliczył cztery minuty. I najlepiej wyszli na tym gospodarze. Paweł Brożek dograł do 22-letniego Chucy. Hiszpan przymierzył i zagwarantował swojej drużynie trzy punkty.

To pierwsza wygrana Wisły w tym sezonie. Teraz Biała Gwiazda pojedzie do Szczecina na mecz z Pogonią.