fot. PAP/EPA

Losowanie półfinałów LM i LE. Hit w Champions League, hiszpański pojedynek w Lidze Europejskiej!

Znamy już pary półfinałowe tegorocznej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie stracie Realu Madryt z Bayernem Monachium w 1/2 finału najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek.

Jako pierwsi swoich rywali poznali przedstawiciele zespołów, które zmierzą się w rywalizacji nazywanej często Pucharem Pocieszenia. Po losowaniu półfinałów LE wiemy już, że w finale tych rozgrywek na pewno zagra zespół z Hiszpanii. Stało się tak dlatego, iż Sevilla zmierzy się z Valencją. W drugiej parze zmierzą się przedstawiciele Włoch oraz Portugalii, czyli Juventus Turyn i Benfica Lizbona. Wylosowano też gospodarza finału Ligi Europejskiej. Może tu dojść do paradoksu, ponieważ w decydującym meczu rozgrywanym w Turynie, ekipa Juventusu w przypadku awansu do tej fazy rozgrywek, zagra jako… gość. Jako gospodarz zagra jedna z hiszpańskich drużyn. Pierwsze mecze 1/2 finału LE już 24 kwietnia.

W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów dojdzie do pojedynku potęg, a można nawet zaryzykować stwierdzenie, że do przedwczesnego finału. Mowa tutaj o starciu Realu Madryt z Bayernem Monachium. Atutem Bawarczyków jest bez wątpienia trener- Pep Guardiola, który jeszcze jako szkoleniowiec Barcelony wielokrotnie potrafił ogrywać zespół z Madrytu. Poza tym w przeszłości zdarzało już się, że to właśnie Bayern eliminował Królewskich z Ligi Mistrzów. Zespół ze stolicy Hiszpanii też ma jednak swoje atuty. Zapowiada się ciekawe widowisko. Drugą parę półfinałową utworzyli: Chelsea Londyn oraz Atletico Madryt. Z takiego obrotu sprawy na pewno zadowoleni są Hiszpanie, gdyż mogli trafić na jeszcze bardziej wymagającego przeciwnika. The Blues nie są jednak bez szans. Ich obecny menedżer, Jose Mourinho ostatnich kilka lat przepracował właśnie na Półwyspie Iberyjskim, konkretnie w… Realu Madryt i zapewne zdążył poznać styl gry Atletico.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Lizbonie. Jako gospodarz wystąpi w nim Real lub Bayern. Pierwsze mecze półfinałowe Champions League rozegrane zostaną 22 i 23 kwietnia.

Pary półfinałowe LE (mecze 24 kwietnia i 1 maja):

FC Sevilla – FC Valencia

Benfica Lizbona – Juventus Turyn

Pary i program półfinałów LM (mecze o godz. 20.45):

wtorek, 22 kwietnia

Atletico Madryt – Chelsea Londyn

środa, 23 kwietnia

Real Madryt – Bayern Monachium

rewanże:

wtorek, 29 kwietnia:

Bayern Monachium – Real Madryt

środa, 30 kwietnia:

Chelsea Londyn – Atletico Madryt

 

Sport/ RIRM

 

drukuj