UEFA gra na niekorzyść Legii!

UEFA nie chce poprzeć Legii Warszawa w związku z przyspieszeniem rozprawy w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu w Lozannie. Zachowanie europejskiej federacji piłkarskiej przekreśla szanse mistrzów Polski na występ w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

O decyzji UEFA poinformowała angielska stacja BBC. Gdyby CAS przyspieszył postępowanie, decyzję trybunału poznalibyśmy jeszcze przed meczami IV rundy eliminacji Champions League. Do tego jest jednak potrzebna zgoda wszystkich stron. Europejska federacja, przekonana o słuszności swoich werdyktów, nie zgodziła się na to.

Po orzeczeniu CAS Legii nie będzie już przysługiwało odwołanie, a decyzja trybunału będzie wiążąca dla UEFA. To nie pierwszy raz, kiedy piłkarska centrala gra na niekorzyść „Wojskowych”. Najpierw mistrzowie Polski długo musieli czekać na ostateczny werdykt Komisji Odwoławczej.

Przypomnijmy, że Legia została ukarana walkowerem w meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na boisku pokonała Celtic Glasgow 6:1. W meczu rewanżowym na murawie pojawił się jednak nieuprawniony zawodnik, a pięciominutowy występ Bartosza Bereszyńskiego przesądził o ukaraniu klubu walkowerem.

Sport/RIRM 

drukuj