„Mundial de Żyrardów”

W najbliższą sobotę 16 sierpnia, odbędzie się II edycja turnieju „Mundial de Żyrardów”. Tym razem zagra kategoria Open.

Skoro nie ma Polski na mistrzostwach świata, to trzeba dać wiarę młodym piłkarzom, że mogą w przyszłości reprezentować barwy biało-czerwone na zawodach najwyższej rangi – mówi Krzysztof Dziwisz, pomysłodawca i główny organizator turnieju, radny Rady Miasta Żyrardów.

„Mundial de Żyrardów” to turniej piłkarski, w którym drużyny grają pod nazwami państw mistrzostw świata, wśród nich jest również reprezentacja Polski.

W I edycji turnieju wystąpiło około 340 zawodników z kilku województw w kategorii wiekowej 10-13 lat. Kolejna edycja skierowana jest do kategorii „Open”Mecze rozgrywać się będą na boisku kompleksu sportowego AQUA przy ul. Jodłowskiego 25 w Żyrardowie – informuje organizator Krzysztof Dziwisz.

Głównym przesłaniem turniej piłkarskiego jest gra o wolność i pokój, dlatego też „Mundial de Żyrardów” rozpocznie się minutą ciszy na cześć ofiar trwających konfliktów zbrojnych na świecie.

Turniejowi towarzyszyć będą różne atrakcje m.in. bezpłatne warsztatach i konkursy piłki nożnej street football oraz Freestyle, także najmłodszych czeka wiele konkursów z nagrodami oraz malowanie twarzy.

Współorganizatorami „Mundialu de Żyrardów” są: Ryszard Adamiak – radny Rady Powiatu Żyrardowskiego, Adam Orliński – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Żyr. A.F.A.

RIRM

10520892_829774787035095_9222833279452009177_n (1)

Kliknij, aby powiększyć


Galeria:

drukuj