fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Iker Casillas oficjalnie zakończył karierę

To już pewne. Iker Casillas oficjalnie zakończył piłkarską karierę. Były bramkarz Realu Madryt i FC Porto będzie teraz ubiegał się o fotel prezesa hiszpańskiej federacji (RFEF).


Informację o zakończeniu kariery przez 38-latka potwierdził prezydent FC Porto – Pinto da Costa.

– Iker Casillas zanim ogłosił swoją kandydaturę [na prezesa hiszp. związku – przyp. red.], przybył do Porto, aby zjeść ze mną lunch i przekazać swoją decyzję o zakończeniu kariery – powiedział szef „Smoków” cytowany przez portugalskie media.

Legendarny bramkarz będzie teraz ubiegał się o fotel prezesa hiszpańskiej federacji piłkarskiej. Casillas zapowiedział start na oficjalnym koncie twitterowym. Jego hasłem wyborczym ma być „przywrócenie hiszpańskiej piłki na szczyt”.

Przypomnijmy, że mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w maju ubiegłego roku doznał zawału serca na treningu FC Porto i od tamtej pory nie wrócił już do gry. Do zespołu z Estadio do Dragao trafił w lipcu 2015 r. Wcześniej – przez 16 lat – bronił barw Realu Madryt, którego jest wychowankiem. Dla „Królewskich” rozegrał łącznie 725 meczów.

Hiszpan zanotował również 167 spotkań (lata 2000-2016) w drużynie narodowej, co daje mu pod tym względem drugie miejsce w historii. Więcej występów w koszulce „La Furia Roja” ma na swoim koncie tylko Sergio Ramos.

Sport.RIRM

drukuj