Polacy za granicą. Teodorczyk rozstrzygnął starcie z Lokeren

Łukasz Teodorczyk zdobył zwycięskiego gola, a jego Anderlecht pokonał Lokeren 3:2 na inaugurację 6. kolejki belgijskiej Jupiler League. To druga wygrana mistrzów kraju w bieżącym sezonie.

Piłkarska jesień nie była do tej pory szczęśliwa dla Anderlechtu. Mistrzowie Belgii mają spore problemy ze zdobywaniem punktów, co pokazały m.in. porażki z Charleroi i St. Truiden. Przez pięć kolejek Fiołki nie potrafiły przypomnieć sobie dyspozycji z ubiegłego sezonu. Zawodził także Łukasz Teodorczyk, który – choć nie grał na swoim najwyższym poziomie – i tak przerastał ofensywne możliwości swoich konkurentów.

Dziś potwierdził rosnącą formę, a bramka w ostatniej minucie widowiska zapadnie w pamięci nie tylko jego, ale także oczekujących kolejnego mistrzostwa kibiców. Gdy przy stanie 2:2, część fanów nie wierzyła już, że ich ulubieńcy sięgną wreszcie po drugą wygraną w sezonie, popularny „Teo” wykorzystał dośrodkowanie Nicolae Stanciu. Uprzedzając obrońcę napastnik nie miał problemów z zapewnieniem swojej drużynie bardzo potrzebnych trzech punktów.

To jednak nie koniec boiskowych wyczynów Teodorczyka. Polak odegrał istotną rolę także w przy drugim trafieniu dla Anderlechtu. Jego uderzenie sprawiło sporo problemów bramkarzowi, który wybijając futbolówkę stworzył szansę dla skutecznego Henry’ego Onyekuru.

W klasyfikacji strzelców ligi belgijskiej „Teo” ma na koncie dwa gole. Liderem jest Zinho Gano z KV Oostende, autor pięciu trafień.

* * *

Na Wyspach w wyjściowej jedenastce Hull City znalazł się Kamil Grosicki. Polak opuścił boisko w 75. minucie, a jego zespół poniósł sromotną porażkę 0:5 z Derby County. W tabeli Championship – po sześciu kolejkach – Tygrysy plasują się na 10. lokacie.